Akıllı Telefonlar İçin 1 TB Hafıza!

Samsung, akıllı telefonlar için kullanılabilecek, endüstrinin ilk 1 TB flaş belleğini geliştirdi. 2 min


1
1 point
Samsung, akıllı telefon piyasasında liderlik vasfını korumaya kararlı. 

En büyük teknoloji firmalarından olan Güney Koreli şirket, akıllı telefonlarda kullanılabilecek, endüstride bir ilk olan tam 1 terabyte’lık flaş bellek geliştirdi. Özellikle dahili depolama konusunda son senelerde akıllı telefonlarda epey bir artış sunuldu firmalar tarafından. Ancak ağırlıklı olarak 64 ve 128 GB seçenekleri sunuluyor. Bu nedenle, Samsung tarafından gerçekleştirilen bu hamle, epey önemli. 


64 GB dahili depolama, eski günlerde edinebileceğiniz en büyük dahili depolama alanıyken, bugün gelinen noktada, akıllı telefonlarda 1 TB depolama alanı olması söz konusu. Samsung’un Pazarlama ve Satış bölümünde müdür yardımcısı görevinde bulunan Cheol Choi, şöyle bir demeç verdi: 

“1 TB kapasitesindeki eUFS (gömülü evrensel flaş bellek) teknolojisi, gelecekteki mobil cihazlarda, dizüstü bilgisayarlara yakın bir deneyim sunulmasını sağlayacak. Dahası ise Samsung, bu konuda en güvenilir tedarik zincirini sağlayacak ve büyüyen mobil cihaz pazarında firmaların ihtiyaçlarını yeterli bir şekilde karşılayacak.” 

Şimdi bu gelişmenin duyurulduğu tarihi baz aldığımızda, 1 TB’lık dahili depolamanın Samsung Galaxy S10’da olmayacağı oldukça aşikâr. Zira söz konusu cihazın gelecek ay duyurulması bekleniyor. Bu nedenle Samsung, bu özelliği ya Galaxy S10+ üzerinde, ona da yetişmezse Galaxy Note 10 üzerinde kullanacaktır. En büyük ihtimal, 1 TB dahili depolama alanının Galaxy Note 10’da sunulması olacaktır.  


Fotoğraflar, videolar, belgeler ve benzeri birçok veri, telefonumuzda bundan sonra rahatlıkla saklanabilecek. Ancak 1 TB veri telefonlarda ne kadar kullanışlı olur, kime hitap eder bunları şu an söylemek mümkün değil. Zira standart bir kullanıcıya 64-128 GB arası oldukça yeterli bir kapasite. Fakat iş için kullanan, mobil fotoğrafçılık ya da 4K video kayıtları için akıllı telefonlarını kullanan kimseler, bu gelişmeyi oldukça kullanışlı bulacaklardır.  Bir teknoloji yazarı olarak ayrıca itiraf etmeliyim ki bu gelişme beni de gerçektenj çok heyecanlandırdı. Büyük kapasiteli dosyaları, ek depolama ürünlerine gerek kalmadan bir kabloyla telefonda taşıyabilecek olmak, günlük hayatta da büyük kolaylık yaratacaktır. Peki siz bu gelişmeyi nasıl buldunuz? Yorumları bölümünde bizimle paylaşın! 


Like it? Share with your friends!

1
1 point

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı