Anne Ve Çocuklara Yönelik Tarihi Geziler

Çocuklarının hayatı doğayı ve tarihi güzellikleri yakından tanımasını isteyen ebeveynler bu yönde çeşitli aktiviteler düzenler. 2 min


0
6 shares
Anne Ve Çocuklara Yönelik Tarihi Geziler

Çocuklarının hayatı doğayı ve tarihi güzellikleri yakından tanımasını isteyen ebeveynler bu yönde çeşitli aktiviteler düzenler.

Birlikte Kaliteli Zaman

Özellikle anneler ve çocuklarının birlikte kaliteli zaman geçirmesini sağlayan bu etkinlikler anne ve çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirirken çocukların tarih ve kültür birikimlerini de arttırır.

Tarih Kokan Kent İstanbul

İstanbul şehri tarihi gezi yapmak için oldukça elverişlidir. Binlerce yıllık geçmişiyle hükümdarlıklara krallıklara saltanatlara ev sahipliği yapan İstanbul’da yüzlerce tarihi gezi alanı mevcuttur.

İşte O Tarihi Yerler

Anneler ve çocuklar tarihi gezi alanlarından istediklerini tercih ederek eğlenceli vakit geçirecek anlar yaşayabilirler. Çeşitli tur şirketlerinin düzenlediği şehir turları ile gezi programı yapılabilmekte ya da anne ve çocuklar kendi imkanları ile bu tarihi yerleri gezip görebilmektedir.

İstanbul’da Anne ve Çocuklara Yönelik Tarihi Gezi Alanları

1- Topkapı Sarayı: İstanbul’un Eminönü ilçesinde yer alan Topkapı Sarayı’nda Osmanlı Cumhuriyeti’ne ait binlerce tarihi eşya sergilenmekte. Tarihe meraklı çocuklar ve anneler Topkapı Sarayı’nı gezerek birbirinden etkileyici ve büyüleyici bu mekanın ruhunu yakalayabilir ve güzel anılar elde edebilir.

2Miniatürk: Türkiye’nin en önemli tarihi güzelliklerinin minyatür halinin yer aldığı Miniatürk İstanbul’un Beyoğlu ilçesinin Haliç bölgesinde yer almaktadır. Dünyanın en büyük minyatürk parkı olan Miniatürk’ün içerisinde Boğaz Köprüsü, Ayasofya, Kız Kulesi, Topkapı Sarayı, Mevlana Türbesi, Kapadokya gibi dünyaca ünlü tarihi yerlerin minyatürleri bulunmakta.

3Panorama 1453 Müzesi: Panorama 1453 Tarih Müzesi İstanbul’un Topkapı semtinde yer alan bir müzedir. Topkapı Parkı’nın içerisinde yer alır. Tarihi müze Fatih Sultan Mehmet’in 1453 yılında İstanbul’u fethetmesini çeşitli görsel ve ses efektleriyle panoramik bir şekilde anlatmaktadır.

4Yerebatan Sarnıcı: İstanbul’un Eminönü semtinin Sultanahmet bölgesinde yer alan bir tarihi yapıdır. Yerebatan Sarnıcı, Bizans döneminde sarayın su ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılmıştır. Sarnıcın içerisindeki dev sütunlar ve sularla kaplı yapısıyla çocukların oldukça ilgisini çekecek bir mekandır.

5Kız Kulesi: İstanbul’un simge mekanlarından birisi olan Kız Kulesi’nin yapılış nedeniyle ilgili kesin bir bilgi yoktur. Marmara Denizi’nin ortasında yer alan Kız Kulesi’ne ulaşım sahilden motorlarla yapılmaktadır. İstanbul’un en çok fotoğrafı çekilen yeri olan Kız Kulesi Üsküdar semtinde yer almaktadır.

 

 


Like it? Share with your friends!

0
6 shares

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı