Apple’ın 2019 iPhone’u Nasıl Olacak?

Apple’ın 2019’da çıkaracağı iPhone hakkında yeni detaylar sızdırıldı. 2 min


Apple’ın bu sene içerisinde de bir iPhone çıkarması bekleniyor. Ancak telefondan ne bekleyeceğimiz konusunda henüz bir ibare yok. Bu nedenle sadece tahminler var ortada. Örneğin geçtiğimiz sene piyasaya sürülen iPhone modellerinde A12 yonga seti kullanılmıştı. Bu demektir bu sene piyasaya sürülecek olan modellerde çok büyük olasılıkla A13 adı verilen bir yonga seti kullanılacak. 

A13 yonga seti kullanılması herkes tarafından tahmin edilebilecek, “görünen köy kılavuz istemez” tarzı bariz bir olasılık. Peki yeni iPhone’un diğer özellikleri nasıl olacak? Bu konuda bir araştırma yapan CompareRaja isimli bir oluşum, @OnLeaks ile yaptıkları işbirliği sonucu yeni iPhone’un bazı detaylarına ulaşmışlar. Bunlardan en göze çarpanı ise Lightning yuvasının kullanılmaya devam edilecek oluşu. 

Lightning yuvası aslında biraz şaşırtıcı. Zira Apple, son çıkardığı iPad sürümünde USB-C kullanarak herkesi hem şaşırtmış hem de sevindirmişti aynı zamanda. Bu nedenle Apple’ın yeni iPhone modellerinde de USB-C kullanılacağı düşünüldü ve tüm söylemler bu çerçevede gerçekleşti şimdiye dek. Tabii ki bunlar resmî bilgiler değil ve Apple tarafından açıklanmadan neyin ne olacağını kesin olarak söyleyemeyiz. 

2019’da çıkacak iPhone’larla alakalı bir diğer bilgi ise kameralarının daha da geliştirilecek olması. Bu tabii ki şaşırılacak bir gelişme değil. Son iPhone modellerinde 7 megapiksel olan ön kameraların yeni iPhone modellerinde 10 MP değerine yükseltileceği söyleniyor.  

LCD kullanmaya devam 

2019 iPhone modelleri hakkında daha önce ortaya çıkan bir görsel de cihazın arka tarafında üçlü bir kamera kullanılacağı, hatta bu kameraların birinin 3D ToF özelliğine sahip olup üç boyut teknolojisi sunacağı söylenmişti. Yeni iPhone özellikleri hakkındaki bir diğer teori ise çıkacak modellerden en az birinde daha LCD ekran kullanılacağı yönünde. Apple’ın OLED ekran kullanımına tamamen geçişinin 2020’de gerçekleşeceği söyleniyor.  

Tabii ki yukarıda yazanların hepsi söylenti durumunda. Apple tarafından onaylanan herhangi bir yeni iPhone haberi bulunmuyor. Peki siz yeni iPhone’da neler görmek istiyorsunuz? Sizce Apple, iPhone modellerinde Lightning yuvasını kullanmaya devam etmeli mi? Yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın! 


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı