BAŞIM DELİ ORMAN SAÇLARIM DENİZ DERYA… SAĞLIKLI SAÇ EKİMİ NEDİR? DR.ÖZGÜR KOLDAŞ POLİKLİNİĞİ SAÇ EKİMİ ANKARADA NEDEN RAĞBET GÖRÜYOR?

Saç Ekimi’nde nitelikli bir örnek incelemek için ve bilgi almak için bir araştırma yaptık. Doğru bilgi alabilmek ve iyi bir örnek bulmak gerekiyordu.5 min


3
61 shares, 3 points

BAŞIM DELİ ORMAN SAÇLARIM DENİZ DERYA

Saç Ekimi’nde nitelikli bir örnek incelemek için ve bilgi almak için bir araştırma yaptık. Doğru bilgi alabilmek ve iyi bir örnek bulmak gerekiyordu. Ankara’da bu önemli estetik içerikli operasyonu yapan VİP uygulama diyebileceğimiz bir adrese ulaştık. Dr. Özgür Koldaş Tunalı Polikliniği. Yanılıp yanılmadığımızı anlamak için gidip yerinde görmek ve bilgi almak en doğru işti. Ankara’da Ankaralı olsun olmasın herkesin bildiği çok popüler caddelerden biri olan Tunalı Hilmi Caddesindeki polikliniğe kadar gittim. Yerinde Dr.Özgür Koldaş’ın bu alandaki çalışmasını inceleme olanağı bulduk.

Dr. Özgür KOLDAŞ

“Maalesef ülkemizde bir şey çoğaldıkça kalitesi düşer” diye yargı oluşalı çok oldu. Bu alanda da yaygın örnekler olması üzerine doğru seçim yapmalıydık. Araştırmam beni Dr. Özgür Koldaş Tunalı Polikliniğine yönlendirdi. “Medyada sürekli yer almasının haklı bir nedeni var mı?” yerinde öğrenmenin zamanı geldi. 

Daha kapıdan girdiğimde klasik ve modern çizgilerin birleştiği bir dekorasyonla değişik bir poliklinikle karşı kaşıya olduğumu anladım. Bir süre sonra hastaların işlerinin bitmesine rağmen orada kalıp vakit geçirmelerine de tanık olunca, ilk izlenimimin beni yanıltmadığını gördüm. Sunum ve hizmet kalitesi üzerine sıkı bir düşünüş ve isabetli kararların “iyi iş” üretmede ne kadar etkin olduğu bir gerçek, kaçınılmaz olarak bunu düşünüyorsunuz.

Dr. Özgür Koldaş Tunalı Polikliniği

İdari ve kayıt işlemleri için üç güler yüz birden sizi karşılıyor. Çok geçmeden üç hemşire onlara katılıyor. Ben saç ektirmek için hayal kurmaya başladım bile. Ancak şimdi işim başka.

Yıllardır bu alanda da tecrübe edinmiş yetkin isimlerden biri olan Samet Çakır karşılıyor beni. Ağzımda lafı dolaştırmadan doğrudan konunun özüne ait soruyu soruyorum: “Sizin farkınız ne?” O da üşenmeden içinde birçok tıbbi terim geçen, bir saç ekimi sürecinin bilimsel olarak nasıl gerçekleştiğini uzun uzun anlatıyor. Zaman zaman araya girip “bu nedir bu ne demek, neden önemli gibi” soruları sıralıyorum. Konuyla ilgili bilgisiz biri olarak anlamaya çalışıyorum. Tek tek hepsini cevaplıyor.

Dr. Koldaş Operasyonu Başından Sonuna Takip Ediyor.
 

Hastasını yolcu eden Dr.Özgür Koldaş bize katılıyor. Soruları yağdırıyorum. Hastaların burada buldukları önemli bir şey de konuya bilimsel yaklaşımın, estetikle buluşan özen ve teknik yetkinliğin oluşturduğu bir güven. Bu da huzura neden oluyor. Polikliniğe misafir olup ağrısız acısız huzurla geçen işlem süreci sonrası, şööyle saçları keyifle yana aktarmak mümkün. 

Peki Saç Ekimi nasıl bir süreç?

Hastalar her ne kadar medyadan ve reklam yoluyla bu tür merkezleri öğrenseler de bir araştırma yapıp, sorup soruşturarak buraya geldiklerini belirtiyorlar. İlk önce hastanın tıbbi verileri toplanıyor, tahliller yapılıyor ve süreç boyunca sürekli izlenerek kontrolleri gerçekleştiriliyor. Bu özenli ön araştırma ve tıbbi izleme süreci ile operasyon, tüm şartların normal olduğu verileriyle başlayabiliyor. Zaten olası komplikasyonların önlemi başından alınmış oluyor. Hastanın tüm verileri ve operasyonun tümü anbean kayıt altına alınıyor.

Hasta Operasyon Boyunca İzleniyor.Veriler Kayıt Altına Alınıyor

Saç Ekim Bölgesi incelenerek ve ekilecek saçların alınacağı bölge incelenip işaretleniyor. İşlem başından sonuna tasarlanıyor. Asgari yedi kişilik bir ekip bir ameliyathane içinde işleme başlıyorlar. Sökümcü, dikimci diyebileceğim(tabi tıbbi karşılıklarını da soruyorum: Greft-Kök Alımı ve Kanal Açımı ardına Köklerin Ekimi), Anestezi işlemini ayrı ayrı personel yürütüyor. Dr. Özgür Koldaş çok enerjik bir insan ve ekibini de bu yönde dizayn etmiş. Ekipteki herkesin ayrı görevi olması yapacakları işe odaklanma da önemli bir nokta.

Saç Ekimi Ameliyathanede Asgari 7 Kişilik Bir Ekiple Gerçekleştiriliyor

Başarılarının önemli bir kısmını yetkin profesyonel bir ekiple yürütmeleri olduğunu belirtiyor Çakır. Personel yetkinliği yanında kullanılan donanım son teknoloji ve tek kullanımlık ürünlerle olması, gereken sterilizasyonla en üst düzeyde hijyen ortamı sağlanıyor.

Yapılan İşte Hizmet Veren İle Alan, Yönetici İle Çalışan Arasındaki İletişim Başarının Temel Anahtarlarından.

Bu konuda her türlü yeniliği takip ederek masraftan kaçınılmadığı gözleniyor. Hastaların bunlara ne kadar vakıf olduğunu ister istemez soruyorum. Operasyon başından sonuna hastayla olan doğrudan ve açık anlaşılır iletişimle hastanın bilgilendirilmesi ve onayının alınmasıyla mümkün oluyor.

Öğreneceğimi öğrenmeme rağmen, oturup bu güzel sunumun keyfini çayla çıkarmadan oradan ayrılmıyorum. İşini iyi yapan insanlarla karşılaşınca ben de bunu iyi anlatmalıyım diye düşünüyorum.

Huzur Bir Bütün.Tüm Tarafların Memnuniyetine Dayanıyor.Benim Ödülüm:)

Dr.Özgür Koldaş Tunalı Polikliniği Saç Ekimine olanca özen ve bilimsel yöntemlerle yaklaşıyor. İnsanlar mutluluk için birçok yol arıyor demek ki bu da bunlardan bir tanesi. Önemli olanı nasıl bir yol izleyip nereye ulaşıldığıdır. Yöntem sizi doğru adrese ulaştırıyor.

İnsanlar Yeni Bir Görünüme Güvenli Ellerde Ulaşmak İstiyor.

Bülent Han.Ankara.2019 Fotoğraflar:Bülent Han-Dr.Özgür Koldaş Tunalı Polikliniği Arşivi


Like it? Share with your friends!

3
61 shares, 3 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Bülent Han

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı