Amerikalı Türk Benzin İstasyonu Çalışanı Öldürüldü: Çarpıp-Kaçan Sürücü Aranıyor

Hayatını kaybeden Amerikalı Türk iki çocuk babasıydı...3 min


Nassau Polisinden açıklama;

Türk çalışan, Güney Hempstead’te bir benzin istasyonunda 22 dolarlık benzin alışverişini ödemeyen bir sürücü tarafından ezilerek hayatını kaybetti . Polis departmanı tarafından düzenlenen basın toplantısında Amerikalı Türk Cemal Dagdeviren (59)’in ölüm anlarını kaydeden güvenlik kamerası görüntüleri yayınlandı.

Salı günü yapılan polis departmanı açıklamasına göre; 4×4 aracın önünü kesmeye çalışan istasyon çalışanı Amerikalı Türk’ün ölümüne neden olan sürücü halen aranıyor .

Aynı açıklamada, 22 Dolarlık benzin ücretini ödememek için arabayı kasten çalışanın üstüne süren sürücü hakkında somut bir bilgi bulunmuyor.  

Sabah 7.23 saatlerinde meydana gelen olayla ilgili görüntülerde Türk çalışanın ölümüne neden olan sahneler istasyonun güvenlik kameraları ile saniye saniye görüntüleniyor. Oceanside / Nassau Communities Hastanesi’ne kaldırılan Cemal Dağdeviren isimli gurbetçi  Türk’ün hayatını kaybettiği gelen bilgiler arasında.

Komiser Yardımcısı Stephen Fitzpatrick’in Mineola’da yaptığı basın toplantısında;

“22 Dolar değerinde yakıtı alıp, kaçmaya çalışıyor. (Yakıtı alıp, parayı ödemiyor) Sürücü aracını benzin istasyonunun çıkışına doğru sürüyor. Bu sırada Cemal Dağdeviren , sürücünün kaçmasını engellemek için önce arabanın arkasına geçiyor. Ardından arabanın önüne geçerek durdurmaya çalışıyor. Sürücü bunun üstüne arabanın hızını arttırarak Dağdeviren’i ezerek ölümüne neden oluyor.”

Polisin tarifine göre şüpheli 30 yaşlarında, 1.80m boylarında bir erkek. Ayrıca olay anında kafasında turuncu bir şapka, siyah bir pantolon ve ayağında iş botları var.

Cemal Dağdeviren’in arkadaşları kendisini dakik ve güvenilir, iki çocuk babası bir eş olarak tarif ediyor. Aynı istasyonda çalışan Rodi Polat, iş arkadaşının 25 yıldır ABD’de olan bir Amerikalı Türk göçmen olduğunu belirtiyor. Polat: ” 27 ve 20 yaşlarında iki oğlu vardı ve “John” adıyla biliniyordu.”

Pompaların yanında açıklamalarına devam eden Polat: “Her sabah 7’de işe gelirdi” diyor.

Polat açıklamalarına: “Ailesine destek oluyordu”, “İyi bir adamdı diye” devam ediyor.

Nasıl Oldu?

Şüpheli şahıs arabayı istasyona çekip, çalışana depoyu doldurmasını söylüyor. Vahim olay 1210 Grand Avenue mevkiinde bir benzin istasyonunda gerçekleşiyor.

Istasyon görevlisi 22 dolarlık benzini doldururken şahsın hal ve hareketlerinden ve arabasında eksik olan muayene ve kayıt pulları nedeniyle şüpheleniyor.

Ayrıca kayıtlarda şahsın parayı ödermiş gibi yapıp, 50 dolarlık bir banknot gösterdiği görülüyor. Bunun üzerine istasyon görevlisi şahsın 22 dolarlık ücreti, istasyonun içinde ödemesi gerektiğini söylüyor.

Sahte Kredi Kartı Gösteriyor

Polis tarafından yapılan açıklamanın devamında, şahsın sahte bir kredi kartıyla ödeme yapmaya çalıştığı ancak ödeme sisteminin kartı kabul etmediğini ifade ediyor. 50 dolarlık banknotu göstermesine rağmen şüphelinin “yeterli parası olmadığı” yönünde beyanda bulunduğu da yine kasiyerin ifadeleri arasında yer alan detaylardan biri.

Det. Lt. Steven Fitzpatrick Pazartesi günü yapılan basın toplantısında olayı anlatıyor.   Photographer: Howard Schnapp

Olayın devamında yeterli parası olmadığı anlaşılan şüpheli, istasyon binasından çıkarak arabasına doğru ilerlemeye çalışırken görüntüleniyor.

Polisin açıklamasına göre; “Bu kaçma girişiminin devamında şahıs, arabayı Amerikalı Türk çalışanın üstüne sürerek hayatını kaybetmesine neden oluyor.

Güvenlik kamerası kayıtlarına göre araç koyu renkli GMC Yukon yada Suburban marka plakasız bir araba. Ayrıca sol farı ve araç muayenesi çıkartmaları da bulunmuyor. Aynı görüntülerde Dağdeviren aracın kaput kısmına ellerini koyarak durdurmaya çalıştığı da görülüyor. Stratford Yolu üzerinden istasyondan çıkış yapan araç, Grand Avenue’de sağa ve sola dönüşler yaptıktan sonra güneye ilerlerken görülüyor. Aracın kayıtlara yansıyan son hareketleri bunlar.

Polis kuvvetleri olayla ilgili bilgisi olan herkesi Nassau County Crime Stoppers’a ait 800-244-8477 ‘nolu numarayı aramalarını istiyor.


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
2
TIKLA
Burak Aydın

Türkiyem Editörü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı