DÜNYANIN EN İYİ 3 HAVA YOLU ŞİRKETİ

Tahmin edebileceğiniz gibi dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasında Türk Hava Yolları da yer alıyor. 1 min


0
2 shares

Kullanıcı yorumları, memnuniyet anaketleri, himzet kalitesi ve taşıdıkları yıllık yolcu sayıları gibi kriterlere göre oluturulmuş bir liste. (Biraz kendi yorumumuzu da kattık tabii seçerken 🙂 )
 Yüksek kaliteli ve lüks uçuşun dünyadaki en iyi temsilcisi Singapore Airlines demek mümkün. Hemen ardından gelen ise gurur kaynağımız THY yani Türk Havayolları

 1. 1 Singapore Airlines


  Listenin başında birçok havacılık kuruluşu tarafından resmi olarak da „en iyi” seçilmeyi başarmış bir şirket var. 

  Singapore Airlines Limited (SIA; SGX: C6L). Merkezi Singapur Changi Havalimanında yer alan dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri. 

  Merkezinin burada olması da aslında bir tercih sebebi. Zira Changi Havalimanı da dünyanın en iyi havalimanı olarak gösteriliyor. Bununla birlikte Singapur’un ülke olarak da oldukça güçlü bir imaja sahip olması gibi sebepler de bu döngüyü destekliyor.

  Yani Singapore Airlines ile bölgeye yapacağınız uçuşlarda uçuş öncesi ve sonrasında da yüksek konforu yaşıyorsunuz. Singapre Airlines 46 yıldır dünyanın en lüks uçuş hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Sadece hava taşımacılığında değil misafir ağırlamakta da çığır açmış bir firma. Yemeklerinden özel şaraplarına kadar hava yolculuğunuzu dört dörtlük geçirmeniz için her şey düşünülmüş. Uçakların içinde bulabileceğiniz imkanlar 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. 

  Yüksek kaliteli ve lüks uçuşun dünyadaki en iyi temsilcisi diyebiliriz.

 2. 2 Turkish Airlines


  Ülkemizi dünya arenasında temsil eden en tanınmış markamız. Sadece bu yönüyle bile Türkiye için bir gurur kaynağı. 

  Bununla birlikte dünyadaki hava yolu şirtketleri arasında en geniş filolardan birine sahip. Ayrıca Air Albania, Anadolu Jet ve SunExpress gibi firmalarda da ortaklıkları mevcut. 

  THY filosunun geçtiğimiz yıl (2018) istatistikleri de firmanın ulaştığı noktayı gözler önüne seriyor. THY 2018’de 122 farklı ülkede 304 noktaya uçuş gerçekleştirmiş. 

  Dünyanın en prestijli ve en kapsamlı hava yolu şirketler birliği olan Star Allience üyesi. Yolcularına sağladığı konfor ile dünya milletlerinin de ilk tercihleri arasında yer alan bir Türk firması.

  Firma prestijini ürettiği yaratıcı reklam ve sponsorluk projeleriyle de beslemeye devam eden THY’nin dünyaca ünlü birçok sponsorluk anlaşması bulunuyor. Başta FC Barcelona ve Manchester United olmak üzere Borussia Dortmund, Galatasaray ve Aston Villa gibi birçok farklı futbol kulübünde THY’nin forma veya farklı türde sponsorlukları bulunuyor. Avrupa basketbolunun en prestijli organizasyonu olan EuroLeague ‘in isim sponsoru da 2010’dan bu yana THY.

 3. 3 Qatar Airways


  Türk Hava Yolları’na benzer şekilde devlet tarafından kurulmuş bir şirket daha. Qatar’ın lüks ve yüksek kalite kültürünü hava taşımacılığına taşıdığı bir firma olarak da tanımlanabilir. Zira müşteriyi memnun etmeyi gerçekten biliyorlar. 

  Ayrıca devasa bir filoya sahip olan firma dünyada 150’den fazla noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Şirket sahip olduğu 200’den fazla yolcu uçağı ile Afrika, Orta ve Uzak Asya, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey ve Güney Amerika gibi bölgelere her gün uçuşlar gerçekleştiriyor. Bu sayede Qatar Airways ile dünya üzerinde hemen her ülke ve bölgeye ulaşım sağlama imkanı bulabiliyorsunuz. 

  Firma bünyesinde çalışan personel sayısı ise 43.000 civarında. Bu anlamda en geniş bütçeli hava taşımacılığı şirketlerinden biri olarak da öne çıkıyor. Sponsorluk anlamında da THY ile benzer stratijiler takip eden firma FIFA 2018 Dünya Kupası’nın ana sponsoru olmuştu. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl, A.S Roma ve Boca Juniors gibi dünyaca ünlü futbol kulüplerinin de forma sponsoru yine Qatar Airways oldu. 

  Şirketin bütün yönetimi ise halen Qatar Devlet’i tarafından kontrol ediliyor. Bu noktada herhangi bir özel girişim veya ortaklıktan da söz etmek mümkün değil. 


Like it? Share with your friends!

0
2 shares

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Burak Aydın

Türkiyem Editörü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı