En İyi Tatil İçin Dalgasız Plajlar

Tatil denince akla ilk gelen yerler Türkiye’dir. 3 tarafı denizlerle çevrili olan bir yarım adanın en güzel ticaretlerinden biridir tatil.2 min


 

En iyi tatil denince akla ilk gelen en iyi ülkelerden biri Türkiye’dir diyebiliriz. 3 tarafı denizlerle çevrili olan bir yarım adanın en güzel ticaretlerinden biridir tatil. Plaj kavramını çok güzel oturtturmuş ve bunu sektör haline getirmiş ticari bir yapı sunmuştur. Böylelikle sezonlukta olsa hem istihdam sağlanmakta hem de markalaşmayı ön plana çıkarır. Tabi ki bu tatil sektörünü tatil yapan şey aslında yerli ve yabancı turistlerdir. Kaliteli ve göze doygun, aynı zamanda da müşteri tatminini en önceliğine koymuş turizm şirketleri her zaman kazanmakta ve değerlerine değer katmaktadır.

Müşteri memnuniyeti temizlik, ilgilenme, kaliteli ortam, plajın düzgün olması, yemeklerin güzel olması gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bir müşterinin kazanılması daha sonralarda git gide artarak başka müşterilerin de gelmesine neden olacaktır. Müşteriyi etkileyen en önemli faktörlerden biri plajların güzel ve temiz olmasıdır. Türkiye’de plajları dalgasız ve güzel olan birçok plaj bulunuyor. Türkiye plaj konumu açısından oldukça şanslı bir ülke.

Ölüdeniz

Fethiye’de bulunan plaj aynı zamanda UNESCO’nun koruması altındadır. Plajın en güzel özelliği tabiri caize çarşaf gibi dümdüz olmasıdır. Çoğu kişinin burada tatil yapmasının nedeni sadece Ölüdeniz’de denize girebilmeleridir. Denizin dalgasız olmasının yanı sıra bir sürü deniz canlısına ev sahipliği yapması burada ki dalış gibi su sporlarının yapılmasını da sağlamaktadır. Bu sayede daha fazla müşteri çekilmekte özellikle genç yaş gurubu insanların arkadaş grupları ile gelebildikleri bir yer haline gelmiştir. Sadece dalma değil aynı zamanda paraşüt gibi sporlarında olması aslında denizden esen rüzgârın olmamasından kaynaklanmasıdır.

 

Antalya Kaş

Son zamanlarda git gide revaçtan olan ve çoğu kişinin tercih ettiği plajlar arasında yer alır. Hem çoğu yere yakın olmasından hem de fiyat performansı açısından en iyi tatil nerde yapılır sorusuna cevap verebilen ve oldukça tercih edilen bir yerdir. Mükemmel plajı ve manzarası ile gelen turistleri adeta büyülemektedir. Merkezi konumu yüzünden farklı plajlara da geçilebilme şansı vardır. Kaş plajının güzelliği nedeni ile koy gezileri düzenlenmekte, böylelikle gelen turistlerin farklı aktiviteler yapması sağlanmaktadır. Sadece gezi değil aynı zamanda aynı Ölüdeniz’deki gibi dalma sporları da yapılır. Bu sporların haricinde parasailing gibi sporlarda plajın düz ve dalga olmamasından gelen özellikle yapılabilmektedir.


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı