En Ünlü Modacı Kadınlar Kimlerdir

Kadınlar ellerini attıkları her işe fiziksel ve ruhsal güçlerinin yanında gönüllerini de koydukları için büyük oranda başarıyı yakalamaktadırlar 2 min


0
2 shares

En Ünlü Modacı Kadınlar

Kadınlar ellerini attıkları her işe fiziksel ve ruhsal güçlerinin yanında gönüllerini de koydukları için büyük oranda başarıyı yakalamaktadırlar. Bu sebeple hangi sektöre bakarsanız bakın mutlaka bir kadın elinin varlığını görebilirsiniz. Bunlardan biri de tabii ki moda sektörüdür. Geçmişten günümüze dünyanın dört bir tarafından modanın bugün olduğu yere gelmesi sağlayan kadın kahramanlar mevcuttur.

Dünyaca Ünlü Kadın Modacılar 

Dünyaya bakıldığında ilk akla gelen isimlerden biri Fransa’ dan Gabrielle Bonheur Chanel dir. Şapka dikerek başladığı moda macerasında Coco Chanel markasını moda tarihine kazımıştır. Elsa Schiaparelli yine Avrupalı bir kadın modacı olup zamanında Coco Chanel’ e rakip olan tasarımlara imza atmıştır. Moda dünyasında farkedilmesini sağlayan ilk tasarımı boynunda eşarp varmış görüntüsü bulunan bir kazak olmuştur. Yine Fransa’dan çıkan bir başka kadın modacı kim diye sorarsanız Sonia Rykiel’ in ismini duyabilirsiniz. Rykiel diğer kadın modacıların aksine daha enerjik ve çılgın bir karaktere sahip olan ve karakterini de tasarımlarına yansıtan bir modacı olmuştur. Bunun dışında edebiyata olan merakı sayesinde de kıyafetlerin üzerine yazılar koyan ilk tasarımcıdır.

Wikimedia Commons

Adını sıkça duyduğumuz bir diğer ünlü kadın modacı ise Donatella Versace dir. Aileden tekstil sektörü ile ilgili olan Versace, abisi Gianni Versace ile oluşturdukları markasını farklı tasarımları ile zirveye taşımıştır. Miuccia Prada, kendisi 1949 yılı doğumlu bir İtalyan’ dır. Yine tekstilci bir aileden gelen Miuccia özellikle çanta üretiminde sadelik, kalite ve şıklık kavramlarını başarıyla yorumlayarak kendisini tüm dünya kadınlarına kabul ettirmiştir.

Wikimedia Commons

Ünlü Türk Kadın Modacılar 

Arzu Kaprol, 1973 doğumlu aslen Bursa’ lı olan modacının annesi terzilik babası ise deri ticareti işiyle ilgilenmektedir. Kaprol’ un yıldızının parlamasına sebep olan asıl olay 1995 yılında kazandığı Beymen Academia ‘‘Avant-garde Tasarımcı’’ ödülü olmuştur. Dilek Hanif, Mimar Sinan Üniversitesi’ n de özellikle tasarımla ilgili eğitimler alan ünlü modacı modern kadınları hedefleyen tasarımlarıyla moda dünyasında dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Tuvana Büyükçınar, yine Mimar Sinan kökenli olan Büyükçınar kadınlara yönelik tasarımlarından sonra bebek ve gelinlik koleksiyonlarıyla da dikkatleri üzerine çekmiştir.

TurkeyTourism.com

 


Like it? Share with your friends!

0
2 shares

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı