Google Pixel 4 Özellikleri Sızdırıldı

Google tarafından geliştirilen Pixel serisinin yeni üyesinin özellikleri sızdırıldı. 1 min


Google Pixel 4, Pixel ailesinin yeni üyesi olacak. Google, akıllı telefon dünyasına en son Pixel 3 ile girmişti. Pixel 3 ve Pixel 3 XL, özellikle çentiklerinin büyüklüğüyle büyük tepki görmüştü. Ancak fotoğraf çekmeyi sevenler, özellikle mobil fotoğrafçılıkta Pixel serisinin ne kadar başarılı olduğunu bildiğinden, Google’ın satışları yine iyi seviyelerde kaldı. Şimdi sıra bir sonraki amiral gemisinde. Pixel 4 ismini alması beklenen yeni amiral gemisine dair detaylar sızdırıldı. 

Geekbench tarafından ortaya çıkarılan teknik detaylara göre Pixel 4, Snapdragon 855 işlemcisiyle piyasaya çıkacak. Pixel 3 modeline göre RAM konusunda biraz daha iyileştirmeye giden Google, Pixel 4’te 6 GB RAM sunacak. Cihazda tabii ki son sürüm Android, yani Android Q olması bekleniyor. Fakat Android’in yeni sürümü Android Q, halen test aşamasında ve muhtemelen Google’ın her yıl düzenlediği I/O konferansında bile gösterimi yapılmayacaktır. Belki yalnızca birkaç detay verilebilir yeni sürüm hakkında. Fakat yeni Android sürümü hakkında bir şey söylememiz gerekirse, Face-ID şeklinde kilit açma ve ödeme yapmanın mümkün olacağını söyleyebiliriz. 

Benchmark sonuçlarına bakıldığında, Pixel 4, tek çekirdek performansında 3296 gibi oldukça iyi bir skor elde etmiş olsa da çoklu çekirdek performansında 9235 puan elde etmiş. İkinci skor rakiplerinden daha düşük. Fakat bunların gerçek veriler olduğunu söylemek için de erken. Zira Pixel 4’ün Ekim 2019’a kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Daha çok detaylandırılması ve geliştirme yapılması mümkün. 

Ekim 2019’a kadar Google’ın laboratuvarlarında yoğun bir çalışma gerçekleşeceği kesin. Bir yandan da söylentilere göre Google, Pixel 3 Lite sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Söylentiler bir yana, gelecek aylarda daha fazla detay teknoloji gündemini elbette meşgul edecektir. Fakat bize kalırsa Google Pixel 4 hakkında sızan ayrıntılar doğru gibi görünüyor, zira Google genellikle Pixel telefonlarda donanımdan çok optimizasyona önem veriyor.  


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı