HAYVANLARIN BAŞROL OYNADIĞI 5 GERÇEK HİKAYE

Öncelikle herkesin içinde henüz ortaya çıkmamış olsa da bir hayvan sever yattığına inanıyoruz. 1 min


Çünkü biz hayvanları insanoğlunun bütün karanlık duygularından arınmış, sevgiye ve korumaya muhtaç dostları olarak görüyoruz. Hatta onların da bizi koruduğu ve bizlere yardımcı olduğu birçok durum olduğunu biliyoruz.

 1. 1 Muhteşem Köpek: Bobbie


  İngiliz Çoban köpeği ailesinden Bobbie, ABD’nin İndiana eyaletinden Oregon eyaletine kadar 4100 km’lik yolu yürüyerek kat etmesiyle ünlü. Tahmin edebileceğiniz üzere Bobbie’nin sahibi olan aile İndiana ziyaretleri sırasında Bobbie’yi kaybediyor ve umudu kesip ikamet ettikleri Oregon’a dönüyorlar. 

  Ancak Bobbie zayıflayan bedenine, yara bere içindeki patilerine rağmen 6 ay boyunca sürdürdüğü sabır yolcuğunun nihayetinde evine ulaşıyor...

  Eve vardıktan 3 yıl sonra 6 yaşında hayata gözlerini yuman „Muhteşem Köpek” Bobbie, Oregon’da bir sivil toplum örgütüne ait hayvan mezarlığında yatıyor. 

 2. 2 HacıBatmaz: Sam


  Nazi Almanyası Donanması’nın en ihtişamlı kruvazörü Bismarck’ta "donanma kedisi" olarak görev yapan Sam, 2200 mürettebatın öldüğü ve Bismarck’ın denizin dibini boyladığı olaydan sağ kurtulmayı başarmış. Daha sonra HMS Cossack adlı gemi İngiliz muhribi tarafından bulunan Sam’in bulunduğu bu ikinci gemi de bir Alman denizaltısının ateşlediği torpido atışı sonucu batmış. Bu olayı da sağ salim atlatan Sam bu kez HMS Ark Royal gemisi ile yeni bir yolculuğa başladım derken yine bir torpido ve sular altını boylayan Kraliyet gemisi...


  Bu kadarla bitti mi dersiniz? Sam’in burnu bile kanamadan ulaştığı diğer iki Kraliyet Donanma gemisi de aynı kaderi paylaşırken sem Cebelitarık kıyılarına ulaşmayı başarmış ve bu olayların üzerine 14 yıllık emeklilik hayatını Kuzey İrlanda’da geçirmiş ve hayvan hikayelerinin en gariplerinden birine imza atmıştır. 

 3. 3 Ormanların Kralı: Marjan (Mercan)


  İnsanoğlunun çirkin yüzünü gösterdiği bir olay. 

  Afganistan’ın Kabul kentinde hayata „gözünü” yuman tek gözlü kral Marjan. 

  Afganistan’daki iç savaş devam ederken bir askerin arkadaşlarına „cesaretini” kanıtlamak adına Marjan ve hayat arkadaşı Chucha’nın bulunduğu kafese „sızar”. Chucha’yı gözüne kestiren asker, kendisine herhangi bir tepki vermeyen dişi aslana saldırır ancak Marjan tarafından saniyeler içinde öldürülür. 

  Bunun üzerine bu „cesur(!)” askerin daha da cesur kardeşi Marjan’ın kafesine bir el bombası atarak intikam almak ister ve Marjan’ın bir gözünü ve duyma yetisin kaybetmesine neden olur. Olaydan 7 yıl sonra hayata „gözünü” yuman Marjan için yapılan anıt mezarda „23 yaşında, Dünya’nın en şanlı aslanı Marjan, burada yatıyor!” yazmaktadır. 

 4. 4 İnsanlığın Yükselişi Yolunda Can Veren Köpek: Laika


  Uzaya seyahat eden ilk köpek Laika maalesef tekrar Dünya’yı göremiyor. Dünya yörüngesine fırlatılan ikinci uzay aracı olan Sputnik-2’nin çok da yüksek bir teknolojiye sahip olmaması nedeniyle beklenmedik bir şekilde devre dışı kalan ısı kalkanları nedeniyle aşırı sıcaklıktan dolayı Laika yolculuğu tamamlayamaz. Zvyozdny gorodok (Yıldızlar Şehri)’nde Laika’nın anısına dikilmiş bir heykel mevcuttur.

 5. 5 Issız Adam George


  Hayvan hikayeleri listemizin en acıklı hikayelerinden birisi de George’un ölümü.

  Nesli tükenen Dev Galapagos Kaplumbağları’nın son temsilcisi olan George atalarının ortalama 200 yıl ziyaret ettiği dünyamızda, yalnızlığa daha fazla dayanamadığından mı bilinmez, 100. Yaşını doldurmadan hayata veda etmiştir. Türün en belirgin özelliği beden ölçüleri ve uzun ömürlü olmalarıdır. 

  George’un türün ortalama ömrünün yarısını ancak yaşaması da bize bir kere daha „yalnızlık Allah’a mahsustur.” sözünü anımsatıyor. 


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Burak Aydın

Türkiyem Editörü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı