Her Şey Dahil Tatil Köyleri Nasıldır?

Genellikle tatil yapılacağı zaman internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak oteller veya tatil köyleri incelenmektedir. 2 min


Her Şey Dahil Tatil Köyü

Genellikle tatil yapılacağı zaman internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak oteller veya tatil köyleri incelenmektedir. Çalışma ve günlük hayatın yorgunluğunu atmak için en rahat edilebilecek bölge ve tesis seçilmeye çalışılmaktadır. Bu anlamda tatil köyleri tatilcilere istedikleri gibi dinlenip, eğlenebilecekleri bir ortam vaat etmektedir.

Otellerden farklı olarak tatil köyleri daha geniş bir alan üzerine kurulmuş, doğayla içi içe olma imkanı sunan tesisler olarak öne çıkmaktadır. Tatil beldesinin bulunduğu bölgenin tabiat koşullarına göre çok renkli manzaralara sahip olabilmektedir. Tüm gün boyunca tesis içinde nasıl sıkılmadan vakit geçirebilecekleri konusunda konuklara farklı seçenekler sunulmaktadır.

Her Şey Dahil

Son yıllarda çokça duyduğumuz bu konseptte insanlar tatili satın aldıktan sonra ceplerinden başka para çıkmasına gerek kalmadan tatil köyünün her türlü imkanından yararlanma hakkı elde etmektedirler. Oda servisi, masaj, doktor, kuaför gibi özel hizmetler dışındaki her şeyi kapsayan bu konsepte genellikle tesis girişinde bileğe takılan renkli bir plastik bileklik ile dahil olunmaktadır.

Deniz- Havuz

Genellikle tatil köylerinin denize kıyısı olmakla beraber kendine ait plajı da bulunmaktadır. Denize girmeyi tercih eden konuklar adrenalin içeren parasailing, su kayağı, dalış gibi sporlar için de imkan bulabilmektedir. Plajda genellikle bir bar da bulunmakta ve gün boyunca içecek servisi yapmaktadır. Ayrıca can kurtaran hizmeti de verilmektedir.

Denize girmek yerine bazı insanlar tesis bahçesindeki havuzu tercih edebilmektedir. Genellikle standart ölçülerde derinliği olan havuzlarda su kaydırakları ile eğlenceli zaman geçirmek mümkün olmaktadır. Yine havuz başında da bir bar ile konuklara içecek servisi yapılmaktadır.

Yeme- İçme

Her şey dahil tatil köylerinde sabah kahvaltı, geç kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve snack ikramlar konsepte dahildir. Açık büfe restaurantlarda çeşit çeşit yemekler, tatlılar ile yıl boyunca yapılan diyetler de son bulmaktadır.

Disco- Bar

Akşam saatlerinde yemek sonrası animatörlerin hazırladığı gösteriler ile tatilciler eğlenceli vakitler geçirebilmektedir. Bundan başka gece geç saatlerde dj eşliğinde çalınan müziklerle diskoda doyasıya dans etmek veya sakince barda oturup içkisini yudumlamak misafirlerin tercihine bırakılmıştır.


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı