Huawei Mate 20 Lite Kamera Performansını İnceledik

Huawei Mate 20 Lite, gün içerisinde fazlaca selfie çekenlere yönelik, orta segmentte bir cihaz. 2 min


1
1 point

Huawei Mate 20 LiteHuawei tarafından orta segmente yönelik geliştirilen bir cihaz. Ancak daha üst seviye telefonları arattığı pek söylenemez. Huawei, dersine iyi çalışmış ve Mate 20 Lite’ta cihaza dört lens koymuş. İkisi arkada ikisi önde olmak üzere dört lensle birlikte piyasaya sürülen Huawei Mate 20 Lite, fotoğraf konusunda epey iyi işler çıkarıyor. 

Kirin 710 işlemcisinden aldığı gücü fotoğraf çekerken yapay zekâ desteğinde de görüyoruz. Huawei Mate 20 Lite’ın kamerasını bir nesneye, manzaraya ya da binaya tuttuğunuz zaman, karşısındaki malzemenin ne olduğunu analiz edip anlıyor ve ışık koşullarını ona göre ayarlıyor. Bu sayede de kullanıcılar oldukça başarılı fotoğraflar elde edebiliyorlar. 

Huawei Mate 20 Lite tabii ki her konuda muazzam bir kamera değil. Özellikle düşük ışık koşullarında biraz yetersiz kalıyor. Yetersiz ışığın olduğu bir ortamda flaş kullanırsanız da renkler tam doğru olmayabiliyor. Bu nedenle eğer Huawei Mate 20 Lite’ı tercih edecekseniz, en çok hangi koşullarda çekim yaptığınızı göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. 

Huawei Mate 20 Lite üzerindeki en güzel özelliklerden bir diğeri ise HDR Pro modu. Bu modla birlikte daha canlı renkler, keskin fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. Fotoğraflar soluk ya da aşırı tıraşlanmış, sonradan renklendirilmiş gibi görünmüyor. Bu konuda oldukça başarılı olduğunu söylemek gerekiyor Huawei Mate 20 Lite’ın. 

Huawei Mate 20 Lite, ön tarafında 24 MP + 2 MP, arka tarafında ise 20 MP + 2 MP lens barındırıyor. Huawei genellikle Leica ile iş birliği yapsa da bu cihaz orta segmente yönelik bir telefon olduğundan lensler Leica tarafından geliştirilen lensler değil. Fakat yukarıda da bahsettiğim üzere, daha iyilerini aratmayacak kalitede bir performans söz konusu. 

Uzun lafın kısası, eğer yeni bir telefon arayışı içerisindeyseniz, fazla selfie çekenlerdenseniz, düşük ışık koşullarında çekim yapmıyorsanız, sizi üzmeyecek bir model Huawei Mate 20 Lite. Kirin 710 işlemcisi ile birlikte cihazın genel performansı da sizi tatmin edecektir. 


Like it? Share with your friends!

1
1 point

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı