Huawei P30’a Dair Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Huawei P30’un nasıl bir telefon olacağına dair yeni görüntüler var. Çentik bayağı küçülmüş. 1 min


Huawei, akıllı telefon piyasasında ismini git gide daha da fazla duyurmaya ve cihazlarında kullanışlı ve yenilikçi teknolojiler sunmaya devam ediyor. Çin menşeli firmanın yeni modellerinden P30’a dair görüntüler ortaya çıktı. Bu bağlamda cihazın oldukça küçük bir çentikle ve 3 lensli bir arka kamera kurulumuyla geleceği artık bir sır değil.

Huawei P30’da ilgi çeken bir başka detay ise 3.5 mm kulaklık girişine de yer verilmiş olması. Firmalar, geçtiğimiz seneler içerisinde bu yuvayı her ne kadar kaldırmaya çalışsalar da çok tepki gördüler. Bu sebeple artık klasik kulaklık çıkışına yer verilen modeller, verilmeyenlere nazaran daha fazla ilgi görüyor.

Telefon tamamen çerçevesiz bir tasarıma sahip olmasa da çerçevelerin oldukça ince tutulduğunu söylemek mümkün. Günümüz akıllı telefon piyasasına baktığımızda bu durum bir farklılık olmaktan da çıkmış durumda. Çerçeve, artık kabul edilemez bir olgu oldu.

Cihazın arka tarafına baktığımızda ise Huawei telefonlarda klasikleşmiş olan iki tonlu renk tasarımının devam ettiğini görüyoruz. Öte yandan Ekim 2018’de piyasaya sürülmüş olan Mate 20 Pro ile akıllı telefon pazarında bir ilki başararak ekrana gömülü parmak izi okuyucusu kullanan Huawei, yeni cihazı P30’da da aynı teknolojiyi kullanabilir. 

Huawei P30 Pro’da ise farklılık olarak arkasında 4 kamera kullanılacağına dair bir söylenti var. Hatta bu kameraların 10x optik yakınlaştırma yapabileceği de konuşuluyor. Tabii ki şu anda kesinleşen bir detay değil. Yarın gerçekleşecek CES fuarı ve birkaç hafta sonrasında MWC’de bazı olgular netleşecektir.


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı