SERİNİN ÜÇÜNCÜ FİLMİ JOHN WICK 3 – PARABELLUM MAYIS’TA VİZYONA GİRMEYE HAZIRLANIYOR

Serinin üçüncü ve son filmi olması planlanan John Wick 3 fragmanı ile beklentileri yükseltiyor... 3 min


Keanu Reeves ve Halle Berry’nin başrollerini paylaştığı yep yeni bir aksiyon filmi. Aksiyon filmlerine yeni bir soluk getiren üçlünün son filmini Chad Stahelski yönetti. Tüm dünayayla aynı anda ülkemizde de vizyona girecek olan film yetenekli ve profesyonel bir suikastçi olan John Wick’in macerasını anlatıyor. 

John Wick 3 Parabellum’da Wick karakteri uluslararası suikastçiler loncasından birini öldürüyor ve olaylar gelişiyor.

John Wick -deyim yerindeyse- meslekten ihraç. Vurduğu ismin büyüklüğü nedeniyle Wick’in (Keanu Reeves)’in başına 14 milyon dolar gibi çılgın bir ödül koyuluyor. Ve Wick gittiği her yerde suikastçIarın hedefi haline geliyor. Bu nedenle artık New York City’i terk etmesi gereken Wick’in bu süreçte yardımına koşan isim Halle Berry’nin canlandırdığı Sofia karakteri oluyor. Kendisi de bir suikastçi olmasına rağmen Sofia halen John Wick’e güvendiği için onun safında yer almayı tercih ediyor.

John Wick 3 fragmanından da anlaşılacağı üzere aksiyon sevenleri oldukça tatmin edecek bir senaryoya sahip. Bununla birlikte çekimler ve oyuncular da filmin yarattığı heyecanı beslemeye yardımcı olmuş gibi görünüyor.

Reeves ve Berry dışında, John Wick 3 fragmanında da birçok tanıdık simaya rastlıyoruz. John Wick 3 filminin kadrosunda başrollere eşlik eden karakterler arasında Laurence Fishburne, Mark Dacascos, Asia Kate Dillon, Lance Reddick, Saïd Taghmaoui, Jerome Flynn, Tobias Segal, Boban Marjanović, Anjelica Huston ve Ian McShane gibi ünlü isimler var.

Oyuncu kadrosuyla da gözleri kamaştıran John Wick 3 Parabellum ’un sevenlerini memnun edecek bir yapım olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

JOHN WICK 3’ÜN PRODÜKSİYON SÜRECİ

Serinin önceki iki filmini de yöneten Chad Stahelski tarafından Ekim 2016’da John Wick 3 ’ün müjdesi verildi. Bundan yaklaşık 8 ay sonra da yine önceki iki filmin de senaristliğini üstlenen Derek Kolstad’ın, John Wick 3 PARABELLUM ’un senaryosunu yazacağı duyruldu.

Aynı dönemlerde filmin oyuncu kadrosu ile ilgili de bir takım gelişmeler yaşandı. Hiroyuki Sanada ’nın filmde rol alacağı ve yönetmen Stahelski ile görüşmeler yaptığı iddia edildi. Daha sonra Ian McShane, Laurence Fishburne, ve Lance Reddick’in daha önceki John Wick filmlerindeki rollerine devam edecekleri açıklandı.

Yıldızlar geçidinin son halkaları Mayıs 2018’de tamamlandı. Halle Berry başta olmak üzere Anjelica Huston, Asia Kate Dillon, Mark Dacascos, Jason Mantzoukas, Yayan Ruhian, Arif Rahman and Tiger Chen gibi isimler kadroya dahil edildi. Son olarak Kasım 2018’de Said Taghmaoui ’nin de filmde yer alacağının duyrulmasıyla filmin ana kadrosu tamamlanmış oldu.

John Wick 3 fragmanında da gördüğümüz sahnelerin büyük bölümü New York ve Montreal ’de çekildi. Bu şehirlere ek olarak Rusya, Fas ve İspanya’da çekilen bazı sahneler de filmde yer almış. John Wick 3 PARABELLUM ’un görsel efektlerini ise Method Studios ile Imagine Engine üstlenmiş. Filmin prodüksyon şirketi ise Lionsgate Movies.

JOHN WICK 3 PARABELLUM FRAGMANI YAYINDA

17 Mayıs 2019 tarihinde ülkemizde ve dünyada vizyona girecek olan John Wick 3 fragmanı da geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Lionsgate Movies ’in resmi YouTube hesabından sunduğu fragmanda filmin aksiyon oranı hakkında ipuçları bulmamızı sağlayan bazı kesitlere de yer verilmiş. John Wick 3 – Parabellum ’un vizyon tarihinden tam tamına 4 ay önce yayınlanan fragman YouTube üzerinde yayına alındıktan sonra 3 gün içinde 15 milyon izleyiciye ulaşmayı başardı.


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
2
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Burak Aydın

Türkiyem Editörü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı