Kadınlara Güzellik Olarak Yaklaşan Erkekler

İnsan hayatında en önemli olan faktörlerden biri de kadındır. Anne, kız kardeş, hala, teyze ve daha birçok açıdan insan hayatına farklı akrabalık bağları2 min


0
1 share

Kadınlara Güzellik Olarak Yaklaşan Erkekler

İnsan hayatında en önemli olan faktörlerden biri de kadındır. Anne, kız kardeş, hala, teyze, eş, sevgili, kız arkadaş ve daha birçok açıdan insan hayatına farklı akrabalık bağları ile bağlanan kadınlar en önemli varlıklardır. Kadın, erkek hayatında derleyici toparlayıcı ve en önemlisi doğurganlık özelliği, soyun devam ettirilmesi için büyük bir faktör hatta olmazsa olmaz bir faktördür. İşte en önemli özelliği ile kadınlar bu özellikleri ile erkek bireylerin dikkatini çekmektedir.

Lakin erkekler kadınlara genel manada insan hayatında yukarıda belirtilen ve kutsallık atfeden açılardan bakmamaktadır. Kadını sadece güzellik ve güzel kadın olarak gören erkeklerde yaygın bir tutumdur. Bu durum kadının değerinin ve öneminin güzellikle ölçülmesine neden olmak gibi bir yanlışlığı beraberinde getirirken, Kadının aslında genel olarak içsel güzelliklerinin ve kutsallık atfedilen özelliklerinin hiçe sayılmasına da sebebiyet vermektedir.

Kadına Güzellik Olarak Yaklaşmanın Oluşturduğu Hatalar

Günümüz toplumunda her işin en temel yapısı ve ilerlemenin, çağdaşlaşma ve medeniyetleşmenin en temel faktörlerinden biridir kadınlar. Toplumda böyle önemli bir rolü üstlenen kadınlara, güzellik olarak yaklaşmak ve sadece dış görünümünü baz alarak güzel demek, en büyük hataların başlangıcıdır. Nitekim kadın sadece erkek için dış yüz güzelliği ve fiziki açıdan beğenilmesi gereken, bunun için kabul gören bir meta olmamalıdır.

Kadına Neden Güzellik Olarak Yaklaşılmamalı

İnsan yaradılış açısından kadın ile aynı hak ve özgürlüğe sahiptir. Yaşamda eş, dost ve yoldaş olan kadına güzellik olarak yaklaşmak kadının kutsallık atfeden özelliklerine ve insanlığına sadece ölçütler ekseninde yaklaşmayı beraberinde getirmeye sebep olmaktadır. Nitekim bu durum içsel olarak en güzel olan kadının bile aslında dış güzellik değerlendirilmesi nedeniyle ikinci plana atılmasını ve hatta gölgede kalması gibi toplumsal boyutta ortak davranış haline gelen, bir yanlış davranışa düşmeyi beraberinde getirmektedir.

İşte bundan dolayı her kadının aslında hem içsel hem de dışsal olarak güzelliğinin bir birinden ayrı ölçüt olarak görülmesi, erkek bireyler tarafından bu insanın uygarlaşmasına denk düşmeyen davranış, toplumsal statüde farklılaşma ve ayrım gibi yanlış düşüncelerin oluşumuna da zemin hazırlayacaktır. Bunda dolayıdır ki her kadının erkek tarafından tek ölçütü özel ve kutsal olduğu ekseninde bakılması olmalıdır.


Like it? Share with your friends!

0
1 share

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı