KADINLARIN İLİŞKİLERDE SÖYLEDİĞİ 7 POPÜLER YALAN

İlişkilerin can simidi yalanlar... 1 min


1
1 share, 1 point

Kimi zaman karşı tarafı incitmemek, kimi zaman da ilişkiye bir zarar gelmesin diye iki cinsiyetin de bazı gerçekleri çarpıttığını biliyoruz. Hatta farklı aktardığını veya basitçe yalan söylediğini görüyoruz.

Bu yalanların da dünyanın her yerinde hemen hemen aynı temellere dayandığını öğrendik. Bu nedenle, bu listemizde kadınların ilişkilerde söylediği 7 popüler yalanı sizler için derledik.

 1. 1 1. Beraber Olunan Erkek Sayısı


  Özellikle belli bir yaşın üstündeki bireylerin, mevcut ilişkilerinden önce birkaç farklı kişiyle daha beraber olmaları normal bir durum. Ancak taraflardan biri diğerine göre „çok daha fazla partnerle beraber olduysa” karşı tarafın kıskanacağını veya rahatsız olacağını düşünerek bu sayıyı olduğundan daha az söyleme eğiliminde oluyor. Aslında iki taraf için de geçerli olan bu yalanın kadınlar arasında daha popüler olmasının sebebi ise kadınların erkeklere göre daha kolay partner bulabiliyor olması. 

  Bu yalanın ülkemizdeki en bilinen tezahürü ise „Aşkım valla ilkim sensin”. 

 2. 2 Sosyal Medya


  Yine özellikle kadınlar tarafından gereğinden fazla önemsendiğini düşündüğümüz sosyal medya paylaşımlarında sürekli olarak partnerleri ile çok mutlu olduklarını vurgulama çabasında olduklarını sizler de görebiliyorsunuzdur. 

  Bu noktada yalan olarak algılanabilecek durum ise ayrılığın eşiğinde bile „musmutlu çift” pozlarının pompalanıyor oluşu. 

 3. 3 3. - „İyiyim” Yersen!  Parterinizin mahzunlaştığı ve somurttuğu bir anda sorduğunuz Ne oldu? Bir problem mi var? Sorusuna aldığınız cevabı siz, bizden daha iyi biliyorsunuz; „Yoo, Bi’ şey yok, İyiyim!”. 

  Aynı cevabın ses tonu ve yüz ifadesiyle birleşince aslında ne anlatmak istediğini de biliyorsunuz fakat her seferinde olayı çözmek için saatlerinizi harcamak zorunda kalıyorsunuz. Kadınların ilişkilerde söylediği 7 popüler yalan arasında en yaygın olanlardan birisi de bu diye düşünüyoruz. 

 4. 4 Harcamalar


  Özellikle evli çiftlerin arasında mütemadiyen gündeme gelen alışveriş harcamaları konusunda kadınların bir nebze daha savurgan olduğunu biliyoruz. 

  Ayrıca kadınlara ihtiyaç olan bazı şeylerin erkekler açısından savurganlık olarak algılandığı da gerçek. İşte bu noktada kadınların ilişkilerde söylediği 7 popüler yalan arasında erkeğin sinirlerini korumaya yönelik hazırlanan yalanlardan birisi de yapılan harcamaları mümkün olduğunca düşük göstermeye çalışmak.

 5. 5 "En İyisi Sensin"


  Tıpkı ilk maddemizde olduğu gibi mevcut ilişkiye gelene kadar birçok kişiyle beraber olan kadınlar, yanındaki erkeğin güvende hissetmesi için genellikle eski sevgililerine kıyasla sizin „en iyisi” olduğunuzu söylerler. Özellikle konu cinsellik olduğu zaman kesinlikle sizden iyisi olamaz!

  Tabii belki gerçekten öyledir, bilemeyiz. Sonuçta bir tane en iyi olmak zorunda.

 6. 6 6. Başkalarını Hayal Etmek


  Evet, kadınların yine erkek ruh sağlığını korumak adına sakladığı gerçeklerden birisi de zaman zaman sizin yerinizde başkaları olduğunu hayal ediyor olmaları. Darılmayın ama cinsel anlamda da yapılan bir eylem. Ama tabii her kadın için geçerli değil. Sizin sevgiliniz yapmıyordur. 

  Bu maddenin bir alt başlığı olarak aklımıza gelen diğer meşhur yalan ise kadınların çok büyük oranlarda yapmak zorunda kaldığı „orgazm taklidi”. Yapılan sayısız araştırma kadınların büyük bölümünün aslında cinsel tatmin noktasına ulaşmadığı halde, partnerlerini memnun etmek adına „orgazm taklidi” yaptığını ortaya koyuyor. 

 7. 7 Korunuyorum


  Kadınların ilişkilerde söylediği 7 popüler yalan arasında diğerleri kadar yaygın bir yalan olmasa da yaratacağı durumun ciddiyeti açısından belirtme gereği duyduğumuz bir başka yalan. 

  Doğum kontrol hapları veya başka yöntemlerle hamileliğe karşı korunduğunu söyleyen bazı kadınların aslında korunmadıkları durumlarla karşılaşmak mümkün. Bu nedenle böyle durumlarda tavsiyemiz işi şansa bırakmamanız yönünde olacak. Tabii siz aksini istiyorsanız o başka.


  Kadınların ilişkilerde söylediği 7 popüler yalan listesinden cinsiyetçi bir sonuç çıkarmaya çalışanlar için not: Görüldüğü üzere listenin yarısından çoğunda söylenen yalanlar, erkeklerin duyguları düşünülerek söyleniyor. Yani bir bakıma birçok yalanın sebebi erkeklerin tutumları. 


Like it? Share with your friends!

1
1 share, 1 point

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Burak Aydın

Türkiyem Editörü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı