KAPTAN AMERİKA “Infinite” GÖSTERİM TARİHİ BELLİ OLDU

2 min


1
1 point

Kaptan Amerika

Kaptan Amerika, sinema severlerin merakla takip ettiği bir film serisi. Son film olan ve heyecanla beklenen “Infinite” 7 Ağustos 2020 tarihinde sinemalarda yerini alacak. 

Filmin oyuncuları hakkında kesin bilgi yok ama yönetmeni Amerikalı Antoine Fugua olacak. Filmin senaryosu, ünlü romancı D. Eric Maikranz’ın The Reincarnationist Papers romanından yola çıkılarak yazıldı. Senaryo yazımını John Lee Hancock ve Ian Shorr ikilisi imza atıyor.

Kaptan Amerika, Marvel’ın ilk siyasi propaganda kahramanıdır. İkinci dünya savaş sırasında milliyetçi duyguları kabartmak maksadıyla Hitler’i öldürecek bir kahraman düşünülür ve bu üretilir. Bu yaşlı çizgi roman karakterinin ilk sayisinda üçgen bir kalkanla çıkmış lakin başka bir comics firmasinin benzerlik dolayısıyla dava etmesi üzerine kalkanı yuvarlak yapılmıştır.

Captain America yani Steve Rogers, New York’da fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geliyor. Erken yaşta babasını kaybetmesi ve daha sonrasında annesini kaybetmesinden dolayı, arkadaşları tarafından gördüğü zorbalık onun süper kahraman olmasına neden oluyor.

Super Soldiers Projesi

Arkadaşlarından gördüğü zorbalıktan dolayı Steve Rogers’ta her zaman zorbalığa karşı durma refleksi gelişiyor. Bu oluşan refleks 2. Dünya savaşına katılmasına neden oluyor. Askeri açıdan çok zayıf ve çelimsiz olan Steve Rogers’ı askeriyeye almıyorlar. Daha sonra ondaki bu ateşi gören Captain Philips onu Super Soldiers projesine alıyor.

Daha sonrasında bu proje ile bizim çelimsiz Steve Rogers bir süper askere dönüşüyor. Kusursuz insan formu haline gelen Steve Rogers kostüm giyiyor ve Captain America’ya dönüşüyor. Captain America’nın yeteneklerine gelecek olursak Tony Stark’ın babası tarafından verilen Vibranyumdan bir kalkan taşıyor. Vibranyum hem kırılmaz hemde çok hafif olan bir madde. Bu kalkanın yanı sıra kusursuz vücudu, savaş taktikleri ve erdemi Captain America’yı Marvel evreninin en sevilen karakterlerinden biri yapıyor.

Filmin Detayları Henüz Bilinmiyor

Filmin içerik detayları şimdilik bilinmiyor, romandan yola çıkarak filmin genel konusu ; yıllarca reenkarne olarak dünyaya gelen kadın ve erkeklerden oluşan bir grup, dünyayı ortadan kaldırmaya çalışan biriyle mücadeleyi anlatıyor.

Dünyanın talihini değiştirecek kişi ise sayılamayacak kadar fazla hayat yaşayan ama bu yaşadıklarının birer rüya olduğunu zanneden bir adam olacaktır.


Like it? Share with your friends!

1
1 point

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Mahir

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı