KAPIDAKİ TEHLİKE !

Bir Sahtekârla Gerçek Bir Çilingiri Ayırt Etmenin Yolu Nedir? Doğru Adres Neresi?Ankara Anahtarcılar, Kilitçiler ve Çilingirler Esnaf Odası2 min


4
115 shares, 4 points

Bir Sahtekârla Gerçek Bir Çilingiri Ayırt Etmenin Yolu Nedir?

Kayıtsız ve ruhsatsız anahtarcılık ve çilingirlik yapanlar! Yani korsan çilingir olarak bilinen anahtarcılar! Kapılarımızın güvenliğini yani  doğrudan evimizin ve ailemizin güvenliğini tehlikeye attıkları gibi fahiş uygulamalarla da maddi zarara uğramamıza neden oluyorlar.Basına yansıyan haberlerden de anlaşılacağı üzere tehlike büyük ve önlem alınması gerekiyor.

hurriyet.com

Doğru Adres Neresi?

Ankara Anahtarcılar, Kilitçiler ve Çilingirler Esnaf Odası Başkanı Hasan Polat ve Oda Yönetimi yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken, konuyla ilgili açıklayıcı ve bilgilendirici afişleri Ankara sokaklarında görüyoruz.

Kim Bu Sorunu Çözer? 

Uzmanları Artık Çözümü De Bize Sunuyorlar.Yoğun Bir Kurumsal Çalışma Başlatıldı.

Bu mesleğin, TÜRKİYE CUMHURİYETİ‘nde temsilcisi olan Odalar ve Dernekler var. “Hiçbir şekilde denetimi yapılmayan, kontrolsüz bir şekilde Anahtar yapılmaktadır. Sorumsuzca her önüne gelene kapı, kasa veya otomobil kapısı açılarak, yedek anahtar yapılmaktadır. Kayıt dışı ‘’ korsan ve kaçak ’’ çalışanlar var” diyerek, Resmi düzeyde girişimde bulunarak çağa ve mesleğin ihtiyaçlarına uygun yeni yasal düzenlemeler talep ediyorlar. Halkın bu konuda bilinçlendirilmesi için de her şeyi yapacakları anlaşılıyor.

Oda yetkilileri çok çarpıcı sonuçları olan araştırmalarla aslında hepimizi uyarıyorlar.Saatte 40-45 arası eve hırsız girdiği, 1 ay içinde 30 bin Hırısızlık olayı gerçekleştiği  rakamlarına da ulaşılınca konunun ne kadar önemli bir güvenlik sorunu olduğu anlaşılıyor.

İlk önce yapılması gerekenin kapının kilit ve anahtar sistemlerinin sağlama alınması .Bu işi,resmi statüye uygun meslek odasına kayıtlı Anahtarcı ve Çilingirlere yaptırmak olduğu anlaşılıyor.Bunu anlamanın yolu kayıtlı olup olmadıklarını kontrol etmek. Yapılması gereken

  1. ‘Anahtarcı Tanıtım Kartı’nı sorun.
  2. İş yerinde Oda’nın Logosu var mı sorun, kontrol edin. 

 

Bunları yapmak en doğal hakkınız.Evinizin ve ailenizin güvenliği için.Kapı güvenliğinizi işin sertifikalı,ruhsatlı ve güvenilir ustalarına teslim edin. Korsan çilingir ustalarına itibar etmeyin. Evin içinde ya da dışında içinizin rahat etmesi için dikkat edeceğimiz bir konu.


Like it? Share with your friends!

4
115 shares, 4 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
2
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Bülent Han

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı