TECAVÜZ SORUŞTURMASI: LAS VEGAS POLİSİ CRISTIANO RONALDO’NUN DNA’SINI ARIYOR

Cristiano Ronaldo 2009 yılında Las Vegas’ta bir kadına tecavüz etmekle suçlanıyor. 3 min


Geçtiğimiz günler Nevada Eyaleti’nin yetkili birimleri İtalyalı mevkidaşlarından Ronaldo’nun DNA örneklerini talep etti. Las Vegas Polis Departmanı haberi perşembe günü doğruladı. Böylece ABD’deki tecavüz davasında da yeni gelişmeler olduğunu anlamış olduk.

5 Altın Top ödülü ile bu alanda Messi ile birlikte kırılması zor bir rekoru paylaşan Cristiano Ronaldo geçen yıl İtalya’nın Juventus takımına transfer olmuştu.

Las Vegas polisi adına konuşan basın sözcüsü Laure Meltzer; „Ekiplerimiz soru işareletirini ortadan kaldırmak için gereken her adımı atıyor” dedi. Las Vegas polisi konuyla ilgili daha detaylı bilgileri şu an için duyurmayacağını açıkladı.

TECAVÜZ SORUŞTURMASI TEKRAR AÇILDI

2009’da yaşanan olay için DNA örnekleri neden yeniden gündeme geliyor?

Çünkü Ronaldo’ya karşı yapılan bu suçlamalara ilişkin soruşturma yeniden açıldı. Ronaldo’dan kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle şikayetçi olan Kathryn Mayorga, sus payı olarak Ronaldo’dan 375.000 ABD Doları para aldığını iddia ediyor.

Soruşturmanın yeniden açılması üzerine, Cristiano Ronaldo cephesinden ilk açıklamalar da ünlü yıldızın avukatı Peter S. Christiansen’den geldi.

Avukatın açıklaması şöyle; „Ronaldo hem o dönem hem de bugün yaptığı açıklamalar ile 2009’da yaşanan olayın iki tarafından isteği doğrultusunda gerçekleşen bir cinsel yakınlaşma olduğunu kabul ediyor. Bu noktada Ronaldo’nun DNA’sının, kadın üzerinde bulunması normal. Buna bağlı olarak soruşturmanın tekrar açılması ile polisin tekrar DNA örneği istemesi de yasal işleyişin bir parçası.”

Ronaldo’nun formasını giydiği İtalyan devi konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

DER SPIEGEL’IN HABERİ FİTİLİ TEKRAR ATEŞLEDİ

Geçtiğimiz aylarda bir kere daha gündeme gelen haber, Cristiano Ronaldo ve avukatları tarafından yalanlanmıştı. Alman basınında gündeme gelen haberin „uydurma” olduğu gerekçesiyle bir Alman yayın organı hakkında yasal işlem başlatılacağı duyurulmuştu.

Söz konusu yayın organı Der Spiegel ise konu ile ilgili „gizli belgelerin” ellerinde olduğunu iddia ediyor. Yine son dönemde futbol dünyasının gündemine bomba gibi düşen Football Leaks belgeleri arasında tecavüze uğrayan kadına yapılan ödemenin de kayıtları olduğu iddia ediliyor. Der Spiegel’in bu haberinin üzerine, tecavüze uğradığını iddia eden kadının tekrar başvurması üzerine Las Vegas polisinin soruşturmayı yeniden açtığı tahmin ediliyor.

Der Spiegel tarafından yayınlanan ve yayınlanacağı söylenen belgelerin Kathryn Mayorga’nın elini güçlendirecek türden olduğu kadının avukatı tarafından doğrulandı. Der Spiegel’in Mayorga ile yaptığı detaylı bir röportajda ise 2009’daki o geceye ait birçok bilgi yer alıyor. Özel hayatın gizliliği ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle bu röportaj Ronaldo’nun avukatları tarafından „tamamıyla yasa dışı” bir haber olarak nitelendiriliyor.

Röportajda yer alan ilginç bir detay ise Ronaldo’nun 2009 yılında Real Madrid’e transfer olduğu gecenin, davaya konu olan gece olduğunun iddia edilmesi. Mayorga’ya göre Cristiano Ronaldo kendisini ve arkadaşlarını rekor transferin gerçekleşmesinin ardından özel odasına çağırıyor ve olaylar gelişiyor.

O geceyi takip eden günün ortalarında „tecavüze uğradığı” iddiasıyla polise başvuran Mayorga’nın ilk beyanlarında kendisine saldıran kişiyi tanımadığını söylediği biliniyor. 

RONALDO HAKKINDA YENİ İDDİALAR ESKİ SEVGİLİSİNDEN GELDİ

Geçtiğimzi aylarda soruşturmanın tekrar açılması için yapılan şikayette ise Ronaldo ismi resmi olarak ilk defa zikredilmiş oldu. Ronaldo isminin resmi kayıtlara geçmesi üzerine ünlü yıldızla daha önce bir ilişki yaşamış olan İngiliz model Jasmine Lennard’da tartışmalara dahil oldu. Sosyal medya sayfaları üzerinden Ronaldo ile yaşadığı ilişki süresince yetenekli futbolcunun şiddete eğilimli davranışları olduğu yönünde iddiaları sıraladı. Davanın seyri açısından Ronaldo’nun elini zayıflatacağı düşünülen bu iddiaların da kanıtlanması durumunda uluslararası hukuk adına örnek teşkil edecek bir süreç başlayabilir.


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Burak Aydın

Türkiyem Editörü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı