Netflix Üyelik Ücretlerine Zam Geliyor

Netflix üyelerine kötü haber... Zamlanan her şeyden sonra Netflix "benim neyim eksik" dedi...2 min


Netflix Uygulaması

Netflix artık o denli hayatımızın içinde ki açıklama gereği bile hissetmiyorum. İnsanlara sinemaya gitmeyi unutturabilen, içerisinde binlerce yapım barındıran Netflix, televizyonunda veya tabletinde film veya dizi izlemek isteyenler için oldukça önemli ve popüler bir uygulama.

E tabii ki bu uygulama da hayatta her güzel şeyin bedava olmadığı gibi ücretli… Ve bu nedenden ötürü farklı paketler mevcut. En pahalı paket 4K içerikleri izleyebilmenizi sağlıyor ve 4 kişiye kadar ayrı profil tanımlayabiliyorsunuz. Onun altındaki pakette HD, diğerinde ise (yıl 2019) olmasına rağmen SD kalitede içerikler mevcut. 

Netflix Amerikada Zam Yapacak mı?

Artan maliyetler ve ödenemeyen borçlar, Netflix’i de vurmuş olmalı ki, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Netflix üyelerine %13 ie %18 arası zam yolda. Henüz kesin bilgi olmasa da bu bilgi, CNBC gibi oldukça güvenilir bir kaynaktan geliyor. Bahsi geçen zamlar doğrultusunda Giriş Paketi 8 dolardan 9 dolara, Standart Paket ise 11 dolardan 13 dolara yükselecek. Premium paketin fiyatının ise 14 dolardan 16 dolara çıkması bekleniyor.

Türkiye’deki kullanıcılara henüz zam yok

Netflix Türkiye ’nin konu hakkında yaptığı açıklamalar doğrultusunda Netflix’in Türkiye’de henüz zamlanmayacağını söylemek mümkün. Zira Netflix, her zammı bölgesel uyguluyor. Sunduğu özellikler, filmler, diziler, yapımlar da bölgeden bölgeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenden ötürü Türkiye’deki kullanıcılar şimdilik rahat bir nefes alabilirler.

Öte yandan özellikle ABD gibi bir ülkede zamlanan bir ürünün, üstelik bir ABD hizmetinin Türkiye’de zamlanma ihtimali de çok yüksek. Hatta aynı kaynakta yakında Avrupa tarafına da benzer bir zam uygulanacağına dair bir ibare bulunuyor. Henüz kesin olmamakla birlikte, bu zammın birkaç ay sonra ülkemize yansıması da oldukça olası.

Olaya kişisel bir yorum katmam gerekirse Netflix’in şu andaki fiyatının verdiği hizmete değdiğini düşünüyorum. Evde büyük bir televizyonunuz varsa, siz de Netflix Türkiye aboneliği almalısınız, en azından almayı ciddi bir şekilde düşünmelisiniz. Sinemaya gitmeyi farklı bir şekilde seven biri değilseniz, film ve dizi izlemeyi seviyorsanız, Netflix sizin için de bayağı kullanışlı olabilir. Henüz zamlanmadan aboneliğinizi başlatmanız, eğer aklınızda böyle bir şey varsa, akıl kârı olacaktır…


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı