Netflix’in İlk Etkileşimli Filmi: Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch, Netflix'in yetişkinlere yönelik ilk interaktif filmi. Bu filmde hikayenin gidişatını izleyici belirliyor.1 min


Bir hikayenin gidişatını belirlemeye video oyunlarından alışığız, fakat bir film içerisinde bunu yapmak oldukça yeni. Yüz binlerce abonesi bulunan ve çok ünlü bir internet yayın şirketi olan Netflix, Black Mirror: Bandersnatch isimli bir film hazırladı ve bu filmde hikaye, izleyici tarafından şekillendirilebiliyor.

Ancak şöyle bir problem de var. Black Mirror: Bandersnatch, her cihazla uyumlu değil. Örneğin Windows 10 mağazasından indirdiğiniz Netflix uygulaması içerisinden Black Mirror: Bandersnatch filmini açtığınızda, filmin, uygulamayla uyumlu olmadığına dair bir bilgilendirme ekranı karşılıyor sizi. Fakat yazılımı güncel telefonlar ve akıllı televizyonlar ile sorunsuz bir şekilde bu deneyimden faydalanabilirsiniz.

Gelelim Black Mirror: Bandersnatch hakkındaki detaylara… Öncelikle bu filmin yetişkinlere yönelik olduğunu belirtmekte fayda var. Yani aile ortamında izlenmeye uygun bir içerik değil. Film başlarken size öncelikle işin nasıl işlediğini anlatan kısa bir bilgilendirme yapılıyor. Daha sonrasında ise diğer Black Mirror bölümlerinin başladığı gibi başlıyor. Film ilerledikçe size bazı seçenekler sunuyor ve siz bu seçenekleri seçtikçe hikaye ona göre ilerliyor. Aynı zamanda bir zamanlayıcı da var. Eğer verilen zaman içerisinde seçim yapmazsanız, film sizin yerinize seçim yaparak ilerliyor.

Black Mirror: Bandersnatch’in konusundan da bahsedelim. Film, 80’lerin ortasında İngiltere’de yaşayan genç bir yazılımcının hikayesini anlatıyor. Trajik bir geçmişi olan genç, fantastik bir romanı, hikaye bazlı bir video oyununa dönüştürmeye çalışıyor. Ve Black Mirror serisinden alışık olduğumuz üzere filmin gidişatında zihinsel problemler baş göstermeye başlıyor…

Aşağıdaki oynatıcıdan filmin fragmanını izleyebilirsiniz:


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı