Sevgilinin Sohbete Yanaşmaması

Günümüz çiftlerinde çok sık rastlanılan bir durumdur. Zamanımızda teknolojinin gelişmesinin insanlar üzerinde belki de en olumsuz etkisi budur2 min


1
2 shares, 1 point

Günümüz çiftlerinde çok sık rastlanılan bir durumdur. Zamanımızda teknolojinin gelişmesinin insanlar üzerinde belki de en olumsuz etkisi budur. İnsanların birbirine tahammülü kalmadı ve bu yüzden sohbet edemez hale geldiler. Çiftler arasında ki sohbet etmeme durumunu iki taraf açısından incelemek gerekir.

Erkeğin Sohbete Yanaşmaması

Erkekler çizgi film karakteri değildir. Ya da filmlerde gördüğümüz sarsılmaz iradeye sahip kahramanlardan değildirler. Özellikle çiftler arasında erkeğin duyguları hep geri plana atılır yani erkeğin üzülüp üzülmediği çokta önemsenmez bunda erkeklerin duygularını çok fazla dışarı vurmamaları etkilidir. Zaman içerisinde kendisine önem verilmediğini düşünen erkek sevgili ile yapılan sohbetlerden uzak durmaya başlayacaktır.

Ayrıca başta belirttiğim gibi erkekler çizgi film karakteri değiller tüm anlarının aynı olması beklenilemez. Kişisel sorunları yüzünden erkekler sohbet etmek istemeyebilir ve yalnız kalmak isteyebilirler. Bu gibi durumlarda çiftler birbirine destek olmalıdırlar. Yani kadınların bu durumlarda erkekten soğumak onun hakkında kötü düşünmek yerine ona destek olduklarını göstermeleri gerekir. Sohbet etmek önemlidir evet ama ilişkilerde en önemli unsur karşılıklı saygıdır.

Kadınların Sohbete Yanaşmaması

Genelleme yapmak yanlış olsa da kadınların duygu yoğunluğu erkeklere nazaran çok daha yoğundur. Yani kadınların regl döneminde ki tepkileri ile başka bi zamanda ki tepkileri aynı değildir. Basit bir örnektir regl dönemi. Duygusal yoğunlukları her an kendini gösterebilir. Burada belirtilen bir dengesizlik değildir. Toplumumuzda ki erkek ağlamaz gibi kalıp bakış açısı yüzünden toplumda kadınlar daha kırılgan, duygusal erkekler daha sert, duygularını içine atan bireyler olmaya itilmiştir. Bu sebeplerle genelleme yapmanın yanlışlığını tekrar belirterek sevgilinin sohbetten kaçması hususunda bu duygusal durumlar dikkate alınmalıdır.

Bunun dışında erkeklerle aynı durum olan kişisel sorunlar veya sadece o an için sohbet etmeme durumu olabilir. Günümüz toplumu insan ilişkileri açısından zayıftır. İnsanlar sanal ortamda konuşmayı eğlenmeyi gerçek hayata tercih etmektedirler. Sevgililer arasında da bu durumun ortaya çıkardığı sonuçları görmek mümkündür. Mesajlaşırken gayet aktif ve konuşkan olan insanların yüz yüze pasif kalmaları bu yüzdendir. Hiç bir problemin olmadığını her şeyin normal olduğu kabul edilirse yani önceden çok sohbet eden bir çift sohbet edemez olmuşsa burada da ilişki gözden geçirilmelidir. 


Like it? Share with your friends!

1
2 shares, 1 point

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı