?SIRRI ÇÖZÜLEMEMİŞ EN ÖNEMLİ 4 TARİHİ OLAY

Dünya oluştuğu günden bu yana sırlarla dolu bir gezegen. 1 min


Bazı sırlar neredeyse insanlık tarihi ile yaşıt ve halen çözülememiş. Bazıları nispeten yeni ortaya çıksa da çözülecek gibi görünmüyor.Özellikle tarih sahnesinde büyük izler bırakarak dünyadan ayrılan karakterlerin sırlarını çözmek artık imkânsız.

Muhtemelen sadece kendilerinin ve yakın çevrelerinin bildiği önemli detayları öğrenecek kimseler artık hayatta değil.
 1. 1 ADOLF HİTLER’İN KAYIP SERVETİ


   4 milyar ABD Doları değerinde olduğu tahmin edilen bu servetin nereye gittiği konusunda kimsenin bir fikri yok. 

  En üst devlet kademelerine kadar her yetkilinin bu servete ulaşmak için denediği yüzlerce yol, çıkmaz sokaklarla bitiyor.

  Almanya ve çevre ülkelerde bu servete dair ipuçları vermesi beklenen küçük miktarlarda mal varlığı ve para ele geçirildi. Ancak Hitler’in asıl servetine yani büyük balığa dair ipuçları halen bulunamadı. Konu üzerinde en derin araştırmaları yöneten uzmanlara göre; Hitler’in servetini dünyanın çeşitli ülkelerindeki onlarla bankada bölüştürerek sakladığı veya Almanya’nın, Deutschneudorf kentinde sadece kendisi ve yakın çevresi tarafından bilinen gizli bir yerde tuttuğu düşünülüyor.

  Bazı uzmanlar ise Hitler’in doğduğu ülkede yani Avusturya’da, Toplitz gölünün tabanında bu servetin yattığını iddia ediyor.

  Hala bulunmayı bekleyen dünya tarihinin en büyük hazinelerinden birinin gizemi daha uzun yıllar çözülemeyeceğe benziyor.

   

 2. 2 Kristof Kolomb’un KAYIP CENAZESİ


  Dünya tarihini sonsuza kadar değiştirecek bir keşife imza atarak Amerika Kıta’sını Avrupalılarla tanıştıran büyük kâşif Kolomb. Tarih sahnesinde bıraktığı izler ve başarılı keşifleri o kadar çok gündeme geliyor ki şahsına ait cenazenin kayıp olduğunu çoğu insan bilmiyor.

  Tarihte Kolomb’un cenazesi ile ilgili bilinen birtakım kayıtlar mevcut.

  Buna göre; İlk olarak, İspanya’nın Valladolid kentine gömülen Kolomb’un tıpkı fani hayatı gibi yolculuklar ölünce de yakasını bırakmamış. Valladolid’den sonra Karayipler’de bir adaya nakledilen naaşı 1795 yılında ise Küba’ya getirilmiş. Bundan yaklaşık yüz yıl sonra ise tekrar İspanya yolculuğu başlamış.

  İşte bu uzun ve çok duraklı cenaze yolculuğunun bir noktasında (Karayipler’e hiç gömülmediği söyleniyor) naaşın kaybolduğuna dair ciddi iddialar var...

 3. 3 306 MÜRETTEBATLA BİRLİKTE ORTADAN KAYBOLAN ABD GEMİSİ


  Cyclops. Denizciler ve tarihçiler arasında oldukça meşhur bir gemi. Çünkü bilim-kurgu filmlerini aratmayacak şekilde ortadan kaybolmuş.

  4 Mart 1918’de Baltimore açıklarında son kez saptanan geminin battığı düşünülüyor ancak gemiden ve 306 mürettebattan geriye kalan herhangi bir iz bulunmuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi olaya dair izlerin takip edilmesinin imkansızlaştığı bölge Bermuda Şeytan Üçgeni. Güncel olaylarda Bermuda Şeytan Üçgeni’yle ilgili birtakım çıkarımlar yapabilen matematikçi ve bilim adamlarının bu olay hakkında halen en ufak bir çözüm önerisi yok.

  Son dönemlerde ortadan kaybolan uçakların da benzer kaderi paylaştığı tahmin ediliyor.

 4. 4 YUNAN TANRILARI UZAYLI OLABİLİR Mİ?


  Zeus, ülkemiz topraklarında da bir dönemin insanları tarafından tanrı olarak kabul ediliyor. Poseidon ve diğer tanrıların gerçek olduğu ancak yüksek teknolojiye sahip uzaylıların insanlar tarafından tanrı olarak algılandığına dair bir iddia.

  Bu iddianın ortaya atılmasındaki en büyük sebep ise her zaman insan ırkından daha üstün, tepeden bakan bir profile sahip olmaları. Tanrıların Arabaları ve Tanrıların Yolculuğu kitapları ile ülkemizde de büyük bir şöhrete sahip yazar Eric Von Daniken’in de ciddi şekilde bu iddiayı desteklediği biliniyor.

  Bu noktada sadece Yunan Tanrıları değil bütünüyle dinler tarihini ilgilendiren büyük tartışmalar da ortaya çıkıyor.

  Ancak bilimsel olarak kanıtlanması imkânsız olan bu sır da sonsuza kadar çözülemeyecek gibi görünüyor.Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
Burak Aydın

Türkiyem Editörü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı