Tatilin En Tatlı Yanı Nedir?

Herkesin yıl boyunca hayalini kurduğu, mekan araştırdığı, alışveriş yaptığı, belki yıl boyu taksitlerini ödediği o tatlı zaman dilimi: Tatil. 2 min


Herkesin yıl boyunca hayalini kurduğu, mekan araştırdığı, alışveriş yaptığı, belki yıl boyu taksitlerini ödediği o tatlı zaman dilimi: Tatil.

Tatili sevmeyen insan yoktur elbette. Herkes sabırsızlıkla bekler. Peki tatilin tatlı yanı nedir? Kimler neden çok sever onu?

Rahatlamak

Kimileri, dinlenip rahatladığı için sever tatili. Çünkü beklentisi ve ihtiyacı bu yöndedir. O koşuşturmadan uzaklaşmak ister. Sakinliğin, sessizliğin, dinlenmenin tadını çıkarmak ister. Deniz, orman, yayla ya da tarihi yerler. Nereye giderse gitsin en yoğun hissi rahatlamadır. Gördüğü güzellikler stresle gerilmiş olan her hücresini gevşetir, güzelleştirir, yeniler.

 

Doğayla Bütünleşmek

Kimileri de doğa aşığıdır. Dinlenmek ve rahatlamaktan ziyade doğayla iç içe olmak, biraz da macera yaşamak isterler. Doğa sporlarının yoğun olduğu tatiller tam da bu tatilcilere göredir. Yelken, sörf, doğa yürüyüşü, rafting, yamaç paraşütü, bisiklet ve daha birçok aktivite bu tip tatilcilerin gözdesidir. Lüks ve konfor arayışı da çok ön planda değildir. Hatta otel yerine çadırda kalmak çok daha eğlencelidir. Önemli olan doğayla bütünleşmek, onu iliklerine kadar hissetmektir.

Sosyalleşmek ve Eğlenmek

Bazı tatilciler de yeni insanlarla tanışmak, sosyalleşmek ister. İşte tatilin tatlı yanı nedir sorusu burda hayat bulmaya daha çok başlar. Eğlenceli ortamlara akıp çılgınlar gibi dans etmek, alkol alıp kafa dağıtmak isterler. Gece kulüplerinin yoğun olduğu tatil yöreleri veya birçok aktivitesi bulunan beş yıldızlı oteller ve tatil köyleri tam da bu tip tatilcilere göredir.

 

Yeni Yerler Keşfetmek

Ruhlarında bir kaşif saklayan tatilciler için ise tatilin en tatlı yanı yeni yerler keşfetmektir. Bu tip tatilciler uzun süre aynı yerde durmayı sevmez. Sürekli yenilik isterler. Tur şeklinde düzenlenmiş tatiller tam da onlar içindir. Gezdikleri yerlerin sadece görsel güzelliğiyle yetinmeyip, tarihini, halk arasında anlatılan efsanelerini ve hatta isminin nereden geldiğini bile merak ederler Bu şeklide daha bilinçli ve verimli bir tatil geçirdiklerini hissederler. Bu tip örnekler tabi ki çoğaltılabilir. Ancak en tatlı yanı ne olursa olsun herkesin hayallerini süsleyen ve sorumluluklardan kurtulup rahatladığı en güzel zaman dilimi olan tatil, mutlaka doğru planlanmalı, her dakikası dolu dolu geçirilmeli ve yılın geri kalanı için enerji depolanmalıdır.


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı