TOPLUM KADIN CİNSEL ORGANINA YÖNELİK BİR SALDIRIYLA AHLÂKİ DİZAYNA ÇALIŞILIYORSA NEREYE VARILABİLİR?KADIN VAJİNASI VE CİNSELLİĞİ NEDEN ZAPTEDİLMEYE ÇALIŞILIYOR?

Kadın sünnet olmazsa fahişe olur mu?!!!Profosör ünvanlı bir kişi tarafından Türkiye’de de kadın sünneti yapılması gerektiğini öneren bu kişi, sünnet olmayan kadınlar3 min


1
5 shares, 1 point

Kadın sünnet olmazsa fahişe olur mu?!!!

Profosör ünvanlı bir kişi tarafından Türkiye’de de kadın sünneti yapılması gerektiğini öneren bu kişi, sünnet olmayan kadınları fahişe olabilmekle itham edecek kadar ileri gidiyor.

“Kadın Sünnet Edilmezse Fahişe olur” diyen Profosör!

” Kadınlarda sünnet olur. Ama hocam biz Türkiye’de görmedik Türkiye’de bu tür bir sünnet olmuyor diyorlar. Biz tabii hadisten bahsediyoruz ve bazı şeyleri çok açık anlatamıyoruz. Medine’de sünnetçi kadın varmış. Ümmü Atiyye. Cariyeleri, kadınları sünnet edermiş Medine’de. Kadınların bazıları biliyorsunuz ne yaparsanız yapın erkekleri baştan çıkarıyorlar. Her toplulukta var bunlar. Sizler onlara fahişe diyorsunuz. Sanat ediniyor bunu. Sonrada ağlıyor o kadınlar karşılaştığınızda. İstemiyorum ama mecburum vs diyor. Bunun nedenlerinden biri ne olabilir işte bu olabilir. Bize öyle söylenenler var ki ama tabii bunlar bizimle mezara gidecek tıpkı doktor hasta ilişkisinde olduğu gibi. Öyle yaşadıklarımız var ki bu hadisleri doğruluyor. Bir de bazı kadınlar namuslu ama duramıyor. Erkekler çok uyanık olmalı, karısına çok dikkat etmeli. Bu bazen kadının yaradılışdan olabiliyor bazen kadının üreme organından oluyor. İşte o fazla kısmı kestiriyor ki Peygamberimiz kadınlar kötü yola düşmesin diye. Hatta sünnetçiye sünnet ette tam keseceğin yerin dibinden kesme. Kocasını da düşün diyor.” İşte bu sözler bu “Profosör” ünvanlı şahsa ait.Tabi ülkemizin eğtimde dünya ölçeğinde düzeyi değerlendirildiğinde, ‘profosör’gibi ünvanların sadece ülkemizde popular olduğu uluslararası ölçekte ciddiye alınmadığı farkediliyor.

Afrika’da bazı ülkelerde uygulanıyor ‘Kadın Sünneti’

Gün geçmiyor ki kadına yönelik şiddetsiz bir gün yaşanmasın.Kadınlara  yönelik taciz , tecavüz, öldürme, yaralama vakaları son yıllarda olağan üstü bir artış gösterdi.Bu artış ülke genelinde ahlaki tartışmalarda medyaya daha çok dini söylemlerle yapılan söyleşilerle yansıyor.Tesadüf mü?

“Ahlaklı olma erdemi “sürekli cinsellik etrafında dönüyor.Aynı çevrelerin dini cemaatlere ait yurtlarda yaşanan olaylara yönelik bir tutarlı ve üst boyutta tepkisi ve önermesi yok.Dinin “Ahlak” olduğu söylemi ardına sadece kadın yaşamı ve cinselliği konu alınırken, eskiden  günlük yaşamda en çok “haram-helal” ikilemi vurgulanırken, bugün neredeyse bu çevrelerin ağzından bu, hiç duyulmamaktadır.Buna vurgu yapan kaynakların referans gösterilmemesi söz konusu…

Büyük travma ve hatta ölümlere neden olabiliyor. 

Afrika ve Ortadoğu başta olmak üzere daha pek çok ülkede kadın sünneti yapılmakta.Kadınların en başta psikolojik fiziksel sorunlar yaşamasına neden olan bu uygulama kadın haklarının geliştiği ve mücadelesinin verildiği ülkelerde yasaklanmış.Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü ve ve bu kararı tanıyan  ülkeler tarafından genital sakatlama olarak adlandırılmaktadır.

Birleşmiş Milletler Sağlık Örgütü Kararıyla (Genital Sakatlanma) yasaklanması kimi ülkelerce kabul edildi.

Esas olarak ataerkil ve erkek egemen kültürün baskın olduğu ülkelerde erkekler ve dini etkin kesimler tarafından yapılmaya çalışılan bir dini uygulama.

Son yıllarda ABD’ye göç etmiş bu tür geleneğin sahibi toplumlarda da çocukların bu sünnete zorlandığı ve hatta 200 bin  vakanın yaşandığı kayıtlarda resmî olmamakla birlikte geçiyor.

Dünya tüm kadınların hakları için bir araya gelmeli ve yeni kararlar almalı.


Like it? Share with your friends!

1
5 shares, 1 point

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
Bülent Han

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı