TRAJİK HAYAT HİKAYELERİNE SAHİP 3 ÜNLÜ

Lüks, para, şöhret, ışıltılı bir yaşam ve dışardan bakıldığında mükemmel görünen hayat tarzı...1 min


1
1 point

Toplumda „ünlü” veya „yıldız” kavramlarına karşılık gelen ilk resimler gayet cezbedici. Ancak ünlü birer yıldız da olsalar hepsinin „insan” olduğunu da unutmamak gerekiyor. 

Buna bağlı olarak trajik hayat hikayeleri ve yaşanmışlıkların şöhret camiasında da bütün gerçekliğiyle yer aldığını biliyoruz. 

Tıpkı bizlerin başına gelen talihsiz olaylar da olduğu gibi ünlüleri derinden yaralayan birçok olay var. 

Bazen bizler, onların da insan olduklarını unutup oldukça acımasız eleştiriler yapabiliyoruz. Özellikle sosyal medya üzerinden kolayca hakaretler yağdırma imkanı milyarlarca insanın elinde. 

Bizler bu listemizde „ünlü yıldızların” da günün sonunda nefes alan, yemek yiyen, ağlayan, gülen, üzülen veya sinirlenen sıradan insanlar olduklarını hatırlatmak amacıyla bazı çarpıcı yaşam öykülerini sizlerle paylaşacağız.

 1. 1 Charlize Theron


  Güzelliği dillere destan Hollywood yıldızı henüz 15 yaşındayken hayatın en acımasız yönlerini yaşamak zorunda kalmış. 

  Ünlülerin trajik haya hikayeleri arasından seçtiğimiz en hüzünlü hikayelerden biri...

  Theron 15 yaşında, okuldan eve döner. Alkolizmin pençesindeki babası ile annesi arasındaki tartışmanın ortasında kalır ve babası bir pompalı tüfekle ikisine de ateş eçar.

  Kızını ve kendisini koruma refleksi ile hareket eden anne aynı silahı ele geçirerek Theron’un babasını vurur. Ve baba artık ölmüştür. 

  Yıllar sonra bir röportajı esnasında bu olay hakkında konuşan Theron; „ Bu tarz olayları hep başkasının başına geliyormuş gibi düşünürüz” sözleriyle yaşadığı şoku anlatmaya çalışır. Annesinin yaptığı fedakarlığı her zaman hatırlayacağını ve bir annenin çocukları için yapmayacağı hiçbir şey olmadığını sözlerine ekler.

 2. 2 Demi Moore


  Trajik hayat hikayelerinde yine alkolik bir baba figürü. Bu kez üvey.

  Moore’un annesi henüz 19 yaşındayken Moore’a hamile kalır ve doğumdan hemen sonra baba, aileyi terk eder. Kısa süre sonra anne tekrar evlenir. Ancak Moore’un üvey babası bir alkoliktir ve şiddete meyilli bir profil çizmektedir. Üvey babasının bu dengesiz tutumlarının da etkisiyle sürekli ev ve şehir değiştirerek çocukluğunu geçiren Moore 17 yaşına geldiğinde ise üvey babası intihara teşebbüs eder.

  80’lerde oyunculuk kariyerine atılmayı başaran Moore kısa süre sonra annesini bir rehabilitasyon merkezine yerleştirir. 1997 yılına gelindiğinde ise annesine beyin kanseri teşhisi koyulur. 

  Annesi hayata gözlerini yummadan önceki son birkaç ayı, anne kız birlikte geçirirler...

 3. 3 Keanu Reeves


  Reeves henüz küçük bir çocukken babası evi terk eder. Bu tarihten itibaren başlayan trajik olaylar ise Reeves’in peşini uzun yıllar bırakmayacaktır. 1993 yılında yakın arkadaşı aktör River Phoenix’in ölümü ile sarsılan Reeves’in kız kardeşi de aynı yıllarda löseminin pençesinde bir yaşam mücadelesine başlamıştır. 

  1998 yılında trajik hayatına bir mutluluk penceresi açan Reeves’in sevgilisi Jennifer Syme hamile kalmıştır ve çift yeni umutlarla doğacak bebeği beklemektedir. Ancak hamileliğinin sekizinci ayında bir trafik kazasında hayatını kaybeden Syme ile birlikte çiftin bebeği de hayatını kaybetmiştir. 


  Olaydan yaklaşık bir buçuk yıl sonra konu hakkında konuşan Reeves: „ Acı şekil değiştiriyor ancak hiçbir zaman sona ermiyor. İnsanlar herkesin acıyla bir şekilde baş edebileceği gibi bir algıya sahip fakat bu yanlış. Sevdiğiniz insanları kaybettiğinizde, yapyalnız kalıyorsunuz. Hepsi bu!” diyerek halen acı çektiğini vurgulamıştır. 


  Yazının başında belirttiğimiz gibi bizlerin gözünde çok farklı bir yerde duran „ünlü yıldızlar”ın belki çoğumuzun katlanamayacağı acıları tadarak bu günlere geldiğini unutmamak gerekiyor. 


  Trajik hayat hikayeleri serimiz çaprıcı öykülerle devam edecek...


Like it? Share with your friends!

1
1 point

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
2
TIKLA
Burak Aydın

Türkiyem Editörü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı