Yerli Turistler İçin Yurtdışı Tatili

Günümüzde kitle iletişim araçları ve internetin yaygın kullanımı sınırları kaldırmakta ve dünyayı daha evrensel bir alan haline getirmektedir. 2 min


1
1 point

Günümüzde kitle iletişim araçları ve internetin yaygın kullanımı sınırları kaldırmakta ve dünyayı daha evrensel bir alan haline getiriyor. Bu durum uzak – yakın kavramlarının anlamını yitirmeye başlamasına sebep oluyor. Dolayısıyla artık yurt içi tatilleri kadar yurt dışı tatilleri de yerli turistin ilgisini çekiyor.

Bununla birlikte fiyat performans açısından artık birçok yurt dışı destinasyonu daha karlı bir hale geldi. Yurt dışı tatili eskiden sadece gelir seviyesi yüksek bireylerin gidebildiği bir tatil destinasyonu iken artık öğrenciler bile tatil tercihlerini yurt dışından yana kullanmaya başladı. Seyahat sadece tatil amaçlı değil spor, eğitim festival gibi değişik etkinliklere katılmak amacıyla da sıkça yapılıyor. Bu doğrultuda artık dünyanın hemen hemen her bölgesinde çeşitli zevklere ve beklentilere hitap edecek oteller bulunmakta ve hava yolu şirketlerinin uçuş destinasyonlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Her Daim Gözde

Avrupa, tarihi ve kültürel zenginliğiyle her daim yerli turistlerin gözdesi olmuştur. Tarihin tüm çağlarını yansıtan mimarisi, ulusal müzeleri ve zengin mutfağı ile Avrupa turist yoğunluğu en çok olan kıtalardan biridir.

Her ne kadar vize uygulaması olsa da yurt dışı seyahati yapmaya başlayan yerli turistler ilk deneyimlerine öncelikle Paris, Roma, Floransa, Amsterdam, Barcelona, Madris, Viyana gibi belli başlı Avrupa şehirlerini gezerek başlıyorlar.

Amerika ise Avrupa kadar sık olmasa da yerli turistlerin her zaman ilgi odağı. New York, San Francisco, Chicago, Boston gibi şehirler her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

Vizesiz Cennetler

Vize uygulamasından bıkmış veya vize alacak yeterli zamanı olmayan yerli turistler ise rotayı vizesiz Asya ülkelerine çeviriyor. Thailand bu anlamda hem kültürel hem de deniz tatili açısından tam bir cennet olarak nitelendiriliyor. Yerli turistler Bangkok'taki tapınakları görüp, Phuket'te denize girerek unutulmaz bir tatil geçirme fırsatı bulabilirler.

Son zamanlarda egzotik doğal güzellikleri ile bu bölgeler balayı destinasyonlarının da vazgeçilmez bölgeleri arasına girmeyi başardı. Gelin ve damat adayları düğün planı yaparken mutlaka balayı destinasyonları listesine eklesinler.

Yurt içinde kış mevsimi yaşanırken yaz tatili yapmak isteyenler ise Maldivler, Phi Phi Islands, Bali gibi seçenekleri daha sıklıkla değerlendiriyor.


Like it? Share with your friends!

1
1 point

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
1
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı