Xiaomi’den de katlanır telefon geliyor

Xiaomi’nin geliştirdiği katlanır telefon, şimdiye kadar gördüklerimiz arasında en iyisi olabilir. 1 min


Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon pazarında hatırı sayılır bir yere sahip. Özellikle son yıllarda uygun fiyatlı ve yüksek performanslı ürünleriyle tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Firma, bu başarısını sürdürebilmek için yeni trendleri de tabii ki takip ediyor. Akıllı telefon piyasasında son moda ise katlanabilen telefonlar... Xiaomi de yeni modaya ayak uydurarak, kendi cihazını geliştirmiş. 

Daha önce Samsung ve Royale firmalarından katlanabilen telefon prototipleri görmüştük. Ancak Xiaomi tarafından geliştirilen katlanır telefon prototipi daha ince ve daha kullanışlı görünüyor. Öte yandan Xiaomi, MIUI arayüzünü de prototipine entegre edebilmiş görünüyor. 

Xiaomi’nin başkanı ve eş kurucusu olan Lin Bin, Çin’in sosyal medya sitesi olan Weibo’da geçtiğimiz günlerde bir video paylaştı. Videoda katlanır telefonu görebiliyoruz. Söz konusu cihazı öncelikle tablet şeklinde görüyoruz. Daha sonra videodaki kişi cihazı iki yandan arkaya doğru katlayarak, telefon şekline sokuyor. Bu dönüşüm sırasında cihaz, çalışmaya devam ediyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, diğer prototiplerden, özellikle çerçeveler konusunda, daha ince görünüyor. Cihazda Xiaomi’nin alışılmış arayüzü MIUI’ın da olması oldukça önemli bir nokta. 

SamsungRoyaleHuawei ve Lenovo firmalarından şimdiye kadar katlanır telefonlarla alakalı söylentiler ve prototipler çıktı. Mobil Dünya Kongresi’ne de oldukça az bir zaman kaldı. Katlanır telefon haberleri arttığına göre fuarda çok daha fazla detay ve katlanır telefon göreceğiz gibi görünüyor. 


Like it? Share with your friends!

Sizin Tepkiniz Nedir?

TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
TIKLA TIKLA
0
TIKLA
2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım-MEME
Fotoğraflarınızı yükleyin ve üstüne birşeyler yazın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı